Primátor ocenil středoškoláky, kteří zachránili život ženě zaklíněné v kolejišti

Primátor ocenil středoškoláky, kteří zachránili život ženě zaklíněné v kolejišti
ilustrační foto

Prostějov (bat) Vedení města včera ocenilo dva studenty čtvrtého ročníku Střední školy designu a módy Prostějov, kteří v druhé polovině října doslova na poslední chvíli zachránili před projíždějícím vlakem život ženě, které se zaklínila noha v kolejišti.

Když se dva středoškoláci Robert Rulla a Michal Zatloukal vraceli z prodloužené tanečního kurzu svých spolužaček, v kolejišti na přejezdu u zimního stadionu v Prostějově si všimli ženy, která tam měla zaklíněnou nohu. Neváhali a ženu těsně před projíždějícím vlakem zachránili (psali jsme zde).

 

Nyní oba mladíky přijal na radnici primátor se svými náměstkyněmi. "Vždy si najdeme prostor a čas na to, abychom občanům Prostějova poděkovali za takový hrdinský čin," komentoval návštěvu primátor města Miroslav Pišťák. Podle náměstkyně Ivany Hemerkové měl pak jejich čin ještě další rozměr. "U toho přejezdu bylo více lidí, ale byli to oni dva, kteří nebyli lhostejní a pomohli," cvyjádřila své uznání oběma zachráncům.

 

"Jsem na ně určitě moc pyšná, ne každý by se takto zachoval. Když ředitel slyší jména svých žáků, většinou se obává, co zase provedli, tohle je ale jiný případ. Zvažuji veřejné poděkování a také si ověřím na ministerstvu, jak se v takových případech postupuje a ráda bych je za jejich hrdinství nominovala," komentovala v říjnu krátce po události čin svých žáků ředitelka Střední školy designu a módy Prostějov Ivana Vaňková.

Poslat nový komentář