Předsedkyně krajských zastupitelů ODS kritizuje rozpočet kraje

Předsedkyně krajských zastupitelů ODS kritizuje rozpočet kraje
ilustrační foto

Předsedkyně krajských zastupitelů ODS Markéta Záleská ve svém nejnovějším blogu kritizuje návrh krajského rozpočtu na rok 2013. Vadí jí, že kraj, přestože návrh prezentuje jako úsporný a vyrovnaný, je k řadě oblastí selektivní a nekoncepční. "Podíváme-li se na úspory celého odboru kultury a památkové péče, činí zhruba 11 procent, což rozhodně není ve srovnání s ostatními závratné čístlo. Srovnáme-li jej však kupříkladu s odborem školství, mládeže a tělovýchovy, konkrétně jeho položkami týkajícími se podpory sportovních klubů a akcí, vychází bilance výrazně pro druhého z nich," upozorňuje například s tím, že tento nepoměr není vybalancován ani přímými podporami z rozpočtu Olomouckého kraje.

Jako druhou takovou oblast, k níž se kraj chová "macešsky" a "diskriminačně", uvádí podporu venkova. Záleská upozorňuje, že zatímco v loňském roce šlo do Programu obnovy venkova 60 milionů korun, pro příští rok je to pouze dvaadvacet.

Markéta Záleská se pozastavuje také nad tím, jak rychle obě koaliční strany ustoupily od svých předvolebních slibů. Ukazuje to například na podpoře učňovského školství, které bylo vlajkovou lodí ČSSD i KSČM v předvolební kampani. " Jak vypadá realita? Stipendia pro žáky učebních oborů poklesnou v příštím roce o pětinu," upozorňuje předsedkyně krajských zastupitelů ODS Markéta Záleská.

Celý její blog k rozpočtu najdete zde.

Poslat nový komentář