Kraj zná své talenty, pochází i z Prostějovska

Kraj zná své talenty, pochází i z Prostějovska
foto kr-olomoucky.cz

 

Olomouc (bat) Olomoucký kraj zná vítěze Talentu Olomouckého kraje 2012. Mezi jinými se na první místo probojoval ve své věkové kategorii Alexandr Jan Mohr z Prostějova za 1. místo v krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce. Mimořádné ocenění pak získal tělesně postižený Petr Utíkal, který vyhrál v tenisové dvouhře na Czech Open Prostějov.

 

 

"V úterý proběhl v budově Reginálního centra v Olomouci 8. ročník ocenění Talent Olomouckého kraje 2012. Ocenění nejlepších žáků a studentů, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech soutěží a přehlídek, je jedna z forem, jak podpořit talentovanou mládež v Olomouckém kraji," informuje kraj.

 

Již tradičně se o ceny utkaly děti ve dvou kategoriích, a to žáci druhého stupně základních škol a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol a pátých až osmých ročníků víceletých gymnázií. "Ocenění se uděluje v pěti oborech:  humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém a sportovním. Prvních pět úspěšných talentů v každém oboru získalo jednorázové ohodnocení finančním příspěvkem z rozpočtu Olomouckého kraje," doplňuje kraj.

 

Již čtvrtým rokem proběhlo i vyhodnocení škol, jejichž svěřenci dosáhli nejkvalitnějších umístění, a společně s nimi byli oceněni i vybraní organizátoři a garanti  soutěží a olympiád, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

 

A jak si tedy vedly děti z Prostějovska?

kategorie 6. - 9. ročníky základních škol a 1. - 4. ročníky víceletých gymnázií

Humanitní obor

Celkové 1. místo - Alexandr Jan Mohr, Gymnázium Jiřího Wolkera za 1. místo v krajském kole konverzační soutěže v němčině.

 

Technický a dovednostní obor

Celkové 4. až 5. místo - Barbora Slunská, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Brodek u Konice za 1. místo v národním kole soutěže Mladý zahrádkář

Roman Šnajdr, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Brodek u Konice za 1. místo v národním kole soutěže Mladý zahrádkář 

 

kategorie střední školy a 5. - 8. ročníky víceletých gymnázií

Sportovní obor

Celkové 4. místo - Matouš Hynek, Gymnázium J. Wolkera Prostějov za 1. místo v mistrovství ČR v dráhové cyklistice jednotlivců - stíhací závod, 1. místo v mistrovství ČR ve sprintu družstev a 3. místo na mistrovství ČR v juniorském etapovém závodu

 

Mimořádné ocenění pak získal tělesně postižený Petr Utíkal, který zvítězil v tenisové dvouhře na Czech Open Prostějov.

 

Poslat nový komentář