Co týden dal (10. - 16. 12.)

Co týden dal (10. - 16. 12.)
ilustrační foto

Mnohokrát kritizované platební S karty si doposud aktivovala jen asi třetina uživatelů, kterým na ně byla vyplacena dávka. Přes tento poměrně nízký počet bylo kartami vybráno z bankomatů celkem skoro 120 milionů korun. Řekla bych, že je to pro spořitelnu docela dobrý byznys.

Karolina Peake se pořádně ještě ani neusadila v křesle ministryně a už stihla způsobit zemětřesení. Poté, co promtně vyhodila generála Picka a další úředníky se na její hlavu snesla pořádná vlna kritiky nejen opozičních stran, ale i koaličních kolegů. Naštvaný byl prý i premiér a nechyběly výzvy, aby Karolina okamžitě rezignovala.

Na Facebooku vznikla skupina Stydím se za vládu ČR a chci její demisi. Zapojilo se do ní už na 30 tisíc lidí. Osobně bych FB moc velkou váhu nepřikládala, diskuse zde většinou připomínají žumpu. Přesto početná přízeň skupiny stojí za zamyšlení.

Předseda hnutí Občané.cz Petr Havlík rovněž ostře kritizuje vládu. Podle jeho slov je nejvyšší čas, aby se občané spojili a naši politicjkou scénu pořádně preovětrali. Příští rok prý můžeme už jen sčítat škody. Což o to, sčítat toho zřejmě budeme mnohem víc.

Jana Bobošíková, která se jako jediná z vyřazených kandidátů vrátila do boje o prezidentské křeslo, chce obnovit těžbu uranu. Uvidíme, s jakými nápady přijdou další prezidentští kandidáti.

Víc než diamanty, o nichž jsem se zmínila minule, jde v Česku na odbyt investiční zlato. Od počátku roku se jej prý prodalo až 3 000 kilogramů. Pak se nedivte, že kromě náušnic po babičce, dvou prstenů a náramku opatruju jako oko v hlavě i dva přetržené řetízky.

Dálnici D5 z Prahy na Rozvadov zablokovala v neděli hromadná nehoda dvou nákladních a šesti osobních aut. Máme před sebou poslední předvánoční týden, takže raději zpomalte a užívejte si adventu.

Olga Katolická

Poslat nový komentář