Co dál s propagací města? Vybere radnice vítěze nebo řízení zruší?

Co dál s propagací města? Vybere radnice vítěze nebo řízení zruší?
ilustrační foto

Prostějov (red) Pětadvacet zastupitelů po bouřlivé diskusi nakonec odsouhlasilo návrh rozpočtu na příští rok doporučený ke schválení radou. Ten počítá s příjmy zhruba 684 milionů korun, na investiční výdaje pak připadne přibližně 162 milionů korun. Někteří zastupitelé i občané však požadovali odpovědi, kterých se jim nedostalo.

 

Snad nejbouřlivější diskuse proběhla kvůli realizaci marketingových služeb, na něž rozpočet vyčlenil sumu ve výši přes 14 milionů korun. Poskytovatele služeb, které v minulosti zprostředkovávala agentura TK Plus, vybere radnice prostřednictvím výběrového řízení, do něhož se firmy mohly přihlásit až do včerejšího dne.

 

"Otevírání obálek na 14 milionů na 4 roky proběhlo ve čtvrtek. Vzhledem k úternímu zastupitelstvu a dlouhodobému neposkytnutí informací o VŘ od předkladatele návrhu pana primátora, jsme předložili přihlášku do výběrového řízení. Byly 3 obálky. První na 16 milionů od ostravské Petarda production, druhá na 14 milionů od TK Plus a třetí na zrušení výběrového řízení od Pro Prostějov o.s.," uvádí na svých stránkách sdružení Pro Prostějov.

 

Co jeho zástupcům vadí především? Jedním z bodů, které městu v zalepené obálce předali, je třeba nedostatečné využití prostějovských firem. "Výběrové řízení obsahuje řadu podmínek, které omezují hospodářskou soutěž  při realizaci projektu. Předpokládaná cena záměru je 14 milionů za 4 roky a nevyužívá potenciál partnerů města Prostějova, kteří již nyní jsou příjemci veřejné finanční podpory a jsou schopni na svých akcích zajistit daleko masivnější propagaci statutárního města Prostějova," stojí mimo jiné v dokumentu, který městu předali Jan Navrátil, Aleš Matyášek a Jan Walla.

 

Poslat nový komentář