Hasiči v Prostějově vyprošťovali z pilin zasypaného muže

Hasiči v Prostějově vyprošťovali z pilin zasypaného muže
ilustrační foto/ zdroj HZSOL

Prostějov - Nepříjemné chvíle prožilo v úterý několik zaměstnanců společnosti zabývající se výrobou nábytku v Prostějově. Zřejmě při čištění a manipulaci s technologii uvnitř zásobníků na piliny došlo k zasypaní jednoho z pracovníků, ten zůstal uvězněný pod obrovským množstvím pilin, naštěstí v betonovém výklenku.  

 

"Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru převzala informaci několik minut před půl devátou dopoledne v úterý 25.12.2012. Na místo operační středisko postupně vyslalo jednotky profesionálních hasičů požární stanice Prostějov a to osádky prvního i druhého výjezdového vozidla s doplněním o technický kontejner, následně k fyzické pomoci při vyprošťování další hasiče z řad dobrovolníků, jednotky Vrahovice a Žešov," informuje tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

 

První chvíle byly podle něj i pro samotné hasiče velmi nepříjemné. "Přes obrovskou masu pilin bylo velmi složité a hlavně časově náročné se k zasypané osobě dostat. Každá minuta zde hrála roli pro záchranu lidského života. Opravdu s nasazením všech fyzických sil dvě desítky hasičů vyhazovaly piliny do prostor mimo zásobník a postupně se tak ke zraněnému doslova proházely, následně se podařilo muži nasadit respirátor a poté jej z velmi úzkého prostoru vyprostit do bezpečí," dodal mluvčí.

 

Na místě si zraněného převzal záchranáři. Kromě něj museli ošetřit také několik hasičů, kteří požádali o výplach očí po zásahu. Po dohodě s lékařem hasiči poté také z preventivních důvodů odjeli na kontrolu do Prostějovské nemocnice. Tam také posádka zdravotnické záchranné služby převezla vyproštěného zraněného muže k následné péči.

 

"Za zmínku opravdu stojí více než dvacetiminutové vyprošťování zraněné osoby, kdy bylo nutné využít zejména fyzické připravenosti profesionálních ale i dobrovolných hasičů. Všem se po vyproštění muže a to hlavně jeho kolegům ze zaměstnání ulevilo. Po naprosto klidném Štědrém večeru u hasičů v Olomouckém kraji, kdy nedošlo k žádné závažné události, je velmi potěšující, že i další sváteční den po tomto zásahu má šťastný konec," uzavřel Hošák.

(red)

See video

Poslat nový komentář