Miroslav Macek: Amnestií se prezident Klaus hluboce zmýlil

Miroslav Macek: Amnestií se prezident Klaus hluboce zmýlil
ilustrační foto

Známý glosátor veřejného dění z našeho regionu a bývalý ministr zdravotnictví Miroslav Macek se na svém portále viditelny-macek.cz opřel do prezidenta Klause za vyhlášení amnestie. Jeho celou glosu s jeho svolením přebíráme.

"Příčiny neduhů současné společnosti dlí podle prezidenta Klause „v našem myšlení, ve ztrátě respektu k poctivé práci, v hluboké degradaci úcty, kulturnosti i chování nás samotných i světa kolem nás, v nekritickém obdivu k povrchnosti, okázalosti a líbivým gestům….“, pročež propustil na svobodu přes 7.500 vězňů, vesměs neplatičů alimentů, drobných zlodějů, silničních pirátů, finančních podvodníků… "Řekl bych, že v takovéto podobě je amnestie jistým výrazem smíření a odpuštění jako principu, na nějž bychom uvnitř státu mezi sebou také neměli rezignovat," uvedl dále prezident Klaus a právě touto amnestií dále prohloubil již tak hluboký příkop mezi spořádanými občany a politikou. Pokud se domnívá, že začal sám u sebe a projevil respekt k poctivé práci, projevil svým činem úctu a kulturnost k občanům, nezachoval se líbivým gestem povrchně a okázale, a přispěl ke smíření a odpuštění, hluboce, přehluboce se mýlí! A aby to nebylo jen a jen na Klausovi: nezapomeňme na to, že amnestii spolupodepsal premiér Nečas."

Převzato z viditelny-macek.cz, 3. ledna 2013.

Celou dnešní glosu Miroslava Macka si můžete přečíst zde. Poznámky a komentáře Miroslava Macka k aktuálním událostem budete na stránkách PV Novinek vídat počínaje dneškem každý den.

Poslat nový komentář