Prostějovská celní správa počátkem ledna skončila díky reorganizaci.

Prostějovská celní správa počátkem ledna skončila díky reorganizaci.
ilustrační foto

Celní správa je bezpečnostním sborem zajišťující výkon kompetencí v oblasti správy cel a některých daní, jakož i dalších svěřených nefiskálních činností ve prospěch státu i jeho občanů. Je podřízena Ministerstvu financí ČR.

Změna celního uspořádání nebude mít na běžného obyvatele žádný vliv. Dopady na podnikatele ukáže až čas. Od 1.ledna 2013 došlo na novou organizační strukturu Celní správy ČR. „Nová správa se rozdělila na Generální ředitelství a patnáct celních úřadů. V rámci reorganizace přešla celní správa z třístupňového na dvoustupňový model řízení. Zůstává Generální ředitelství cel, zanikla stávající celní ředitelství i celní úřady a vznikly „krajské“ celní úřady a jejich územní pracoviště“, uvádí tisková mluvčí Marie Bortlová.

Celní ředitelství Olomouc zaniklo a vznikly dva samostatné celní úřady. Celní úřad pro Olomoucký kraj se sídlem v Olomouci na Blanické ulici a Celní úřad pro Zlínský kraj. Agendy celního a daňového řízení jsou od nového roku vykonávány na adrese Sladkovského v Olomouci. Celní úřad má dvě územní pracoviště, a to v Přerově a v Šumperku. Prostějovská správa definitivně skončila.

(red)

Poslat nový komentář