Miroslav Macek: Kobercové bombardování dobrem aneb trochu jiný pohled na prezidentskou kampaň

Miroslav Macek: Kobercové bombardování dobrem aneb trochu jiný pohled na prezidentskou kampaň
ilustrační foto (zdroj: idnes.cz)

Tak trochu jiný pohled na prezidentskou kampaň nabízí ve svém dnešním blogu Miroslav Macek. Víte, kdo nás kobercově bombardoval dobrem? Nebo který suchar nezahání nevolnost? A co má společného Jiří Dienstbier ml. se svým otcm? Čtěte jeho další příspěvek.

Ke včerejší „superdebatě“ prezidentských kandidátů jsem přišel po začátku a vydržel se na ni dívat asi třicet vteřin, a to do okamžiku, kdy Karel Schwarzenberg mluvil o prezidentské amnestii a alternativních trestech a pravil, že „šatlavy jsou školou zločinu“…a kupodivu nenásledovala okamžitá reakce slaměného panáka Moravce: „A co jste pro to, aby tomu tak nebylo, za dvacet let ve vrcholné politice udělal?“ Namísto toho následovala klaka, souhlasící s tím jalovým populistickým vyjádřením stávajícího ministra zahraničí…uff! Ale přiznám se, že mi pak zvědavost nedala a ještě jsem vydržel téměř hodinu dívat se to tragikomické představení a dílem nevěřícně kroutil hlavou a dílem se huronsky smál. Ovšem nakonec jsem došel k přesvědčení, že lepší obraz (odraz) současné české společnosti ta kandidátská debata přinést nemohla. Té kultivační práce, která čeká nejen na nového prezidenta!

Pár postřehů z právě proběhlé prezidentské kampaně: Příznivci Jany Bobošíkové, pokud nebude vaše favoritka zvolena, nezoufejte! Záhy bude kandidovat na něco jiného… Táňa Fischerová předvedla ukázkové kobercové bombardování dobrem… Miloš Zeman stále lže jako Miloš Zeman… Jan Fischer je sice suchar, ovšem s opačným znaménkem: normální suchar je přece na zahnání nevolnosti… Vladimír Franz nezná ústavu, na rozdíl od 0.005% veřejnosti… Zuzana Roithová se zřejmě stále ještě nevrátila z Brusele… Jiří Dientsbier kráčí (nazpět) ve šlépějích svého otce: ten končil téměř jako demokrat a začínal jako bolševik… Karel Schwarzenberg vylepšil starou moudrost „Kdybys byl mlčel, zůstal bys filosofem“ na“ Kdybys byl mlčel nebo huhlal, zůstal bys filozofem“… Přemysl Sobotka je lokální patriot: zřejmě touží svým výsledkem kopírovat ekonomické výsledky libereckého mistrovství světa v klasickém lyžování...

Převzato z viditelny-macek.cz, 11. ledna 2013

Poslat nový komentář