Miroslav Macek: Lékem na korupci je méně veřejných peněz

Miroslav Macek: Lékem na korupci je méně veřejných peněz
ilustrační foto

Miroslav Macek se ve své dnešní glose vrací ke včerejší první debatě prezidentských kandidátů, komentuje návrhy Karolíny Peake na snížení korupce a pozastavuje se nad údajným nedostatkem práce v Zábřehu.

Oba prezidentští kandidáti předvedli ve včerejším Radiožurnálu „elegantní“ diskusi, jak jsem včera zaslechl tamtéž. To zajisté, ovšem života, neotřelosti a humoru v ní bylo jako masa v levných českých párcích…

Karolína Peaková učinila „objev století“: jádro korupčního problému v České republice je v oblasti působení politických stran a práce státních orgánů především při rozdělování veřejných zakázek. Teď jsem jen zvědav, jestli jí tedy také konečně dojde, že jediným účinným bojem proti korupci je logicky dramatické zmenšení balíku veřejných peněz, které lze polticko - úřednicky přerozdělovat a jejich ponechání občanům.

„Strážník, který zastřelil ozbrojeného lupiče na benzince, není zatím obviněný“, slyším hlasatelku v Radiožurnálu. Copak se ten svět úplně zbláznil? A v zápětí: „Jan Palach, zásadní postava našich dějin…“ Ano, už je to zřejmé! A následně někdo z Karlovců z Radiožurnálu přidal jednu sviňárničku: „Po svém jmenování by Miloš Zeman jmenoval do bankovní rady odboráře…“ Tu pasáž si najděte, pokud chcete vidět klasický příklad manipulace polopravdou!

Parkoviště na dolním náměstí mého domovského města Zábřeh je zpoplatněno pětikorunou. Od auta k automatu a zpět se brodíte deseti centimetry proseloné břečky. Práce prý není: nabídlo vedení města někomu výnos z parkovacího automatu za to, že odhrne břečku z volné plochy parkoviště ke kanálům a kdykoliv odjede nějaké auto ze svého místa, ihned jej vyčistí, než zaparkuje další? Pokud se totiž o parkoviště město řádně nestará, za co mají parkující, xakru, platit?

Čtenář glos J. P. mi napsal: Má glosička k té vaší o odznacích a plackách: Mám imho skvělý tip pro marketéry: zakrátko bude čas na placku nesoucí nápis "Vašku, sorry!". Výhoda bude ta, že si tam každý může navíc dosadit svého oblíbeného Vaška. Toho svatého. Nebo Havla. Nebo Klause.

Čtenář P. K. mi napsal: Napadlo mě, že místo neustálého řečnění o snížení výdajů na veřejnou správu by bohatě stačilo všem úředníkům zkrátit pracovní týden o jeden den. "Práci" by v pohodě zastali. Stejně v pátek už hledí k víkendu a lenoší. To by se určitě setkalo s nadšením. Ovšem B tohoto nařízení by bylo snížení platu o 1/5, což by byla nemalá úspora, ale všichni ti levičáčtí límečkové by křičeli, jak jsou nepostradatelní. Nebát se a tohle řvaní ustát s doporučením, že takto schopní se jistě uplatní i v soukromém sektoru, čemuž jim nikdo nebrání.

Tomáš Baldýnský v Lidovkách: Osobně si myslím, že Miloš Zeman je jako reprezentant mnohem blíže k národu, který má reprezentovat, že Schwarzenberg je hezká holka, kterou ty tlusté a ošklivé pošlou za sebe do soutěže krásy…

Převzato z viditelny-macek.cz, 17. ledna 2013

Poslat nový komentář