Miroslav Macek: Dvojí tvář Karla Schwarzenberga

Miroslav Macek: Dvojí tvář Karla Schwarzenberga
ilustrační foto

Projev Karla Schwarzenberga k amnestii na půdě Sněmovny, rozchod premiéra Nečase s manželkou a úvaha o vlivu Miloše Zemana na ČSSD a o tom, že z dlouhodobého hlediska je výhodnějším kandidátem pro voliče pravice. To jsou témata páteční glosy Miroslava Macka.

Nejsem jako já, prohlásil ve sněmovně lilově bílý prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg a otočil se k umouněnému místopředsedovi vlády Karlu Schwarzenbergovi zády…

Premiér Nečas žije odloučeně od své ženy, ale jiná ženská v tom prý není. Což není v žádném případě pozitivní informace. Buď lže anebo žije již delší dobu v celibátu, což je nebezpečné, neboť již dávno je známo, že největší průšvihy v politice měly a mají základ v sexuální sféře dotyčných…

Zajímavá úvaha ekonoma Václava Rambouska ve včerejších Lidovkách: Zeman jako prezident…ještě více rozštěpí levici, a udělá pro to nepochybně všechno, co bude v jeho silách. Vzniká tedy paradoxní situace - z hlediska parlamentních voleb, pro další vývoj země daleko podstatnějších než ty prezidentské, by pro voliče středopravé a pravicové bylo výhodnější, aby se prezidentem stal Miloš Zeman. Vysál by hlasy ČSSD a souhrnně by mohl připravit o vítězství celou levici. Zatímco pro ČSSD jako dlouhodobého favorita parlamentních voleb by naopak bylo lepší, kdyby se prezidentem stal Karel Schwarzenberg.

Čtenář glos P. K. mi napsal: Měl bych jednu připomínku k pár větám o úřednících od mého iniciálového jmenovce P.K. v glose ze 17.01.2013. Neustále mne fascinuje, jak jsme bez hlubší znalosti věcí schopni zevšeobecňovat a zaujímat zjednodušená stanoviska. Učitelky = hejno nervózních čarodějnic na prahu menopauzy. Policisté = jinde nezaměstnatelní lemplové a prudiči, zevlující v autě na výpadovce z města. Podnikatelé = zbohatlíci, kteří si buď nakradli v divokých devadesátých letech, nebo jsou napojení na mafiánsko-politické kruhy. Ouřadové = líné levičácké bílé límečky, řvoucí jak jsou nepostradatelní. V životě jsem potkal mnoho skvělých pedagogů a jsem za to velmi rád. Mám i mezi policisty dost přátel a známých, kterých si z lidského i odborného hlediska nesmírně vážím. Znám také spoustu podnikatelů, kteří začali od píky a zbohatli díky vlastní invenci a nesmírně tvrdé práci. Poměrné zastoupení těch prvních, těch druhých a těch mezi nimi je jen odrazem stavu naší společnosti. A mnoha podobami této společnosti se denně na úřadech potkává řada vzdělaných a pracovitých "levičáckých bílých límečků". Také se zfetovanou šestadvacetiletou cikánskou matkou devíti dětí. Také se zasloužilým spořádaným občanem, který pohlavně zneužívá pětiletou vnučku. Také s paní inženýrkou a panem inženýrem, kteří psychickým týráním doženou své jediné dítě k pokusu o sebevraždu. Také s nesmiřitelnými sousedy, kteří svůj dvacetiletý spor o společný okap doženou přes stavební úřady a soudy až k ombudsmanovi. Znám také "levičácké bílé límečky" na úřadech, kde neexistuje "úřední den" a občanům jsou k dispozici každodenně. Znám také "levičácké bílé límečky", kteří starému pánovi ten formulář na ohlášení stavby kůlny vyplní. A už se ani nepokouší mu vysvětlit, že stavební zákon byl od roku 2006 již desetkrát novelizovaný. Znám také "levičácké bílé límečky", kteří si ke kravatě a obleku nazují holiny, vezmou přilbu a jedou na stavbu. Na stavbu mateřské školy, kde výběrové řízení podle kritérií za šest let již devatenáctkrát novelizovaného zákona o veřejných zakázkách vyhrála firma z druhého konce republiky. S nejnižší cenovou nabídkou a s právníkem specialistou na tento zákon. Zákon který svým bobtnáním a složitostí zapomíná na to původní a podstatné. Že kvalitně odvedenou práci je možné dostat jen za odpovídající peníze. A tak ty "líné levičácké bílé límečky" raději pologramotné dělníky různých mimoevropských národností denně kontrolují. Píši také. Nezevšeobecňuji a nezjednodušuji.

Převzato z vidielny-macek.cz, 18. ledna 2013

Poslat nový komentář