Připravme se na silné mrazy

Ilustrační foto
ilustrační foto

Meteorologové varují před silnými mrazy, které nás potrápí koncem tohoto a začátkem příštího týdne, kdy se opět přidá mrznoucí mrholení.

Ráz počasí u nás ovlivňuje tlaková níže, která postupuje přes Ukrajinu nad Rusko, k nám proudí studený vzduch od severovýchodu. V nočních hodinách při vyjasnění bude rtuť teploměru klesat na některých místech až k -20°C. Již od zítřejší noci budou padat teploty na -9°C, při vyjasnění až na -12°C. Stejně tak přituhne i ve čtvrtek a pátek. Podle týdenní předpovědi má být zataženo až oblačno s nočními teplotami od -8 až -11°C, při vyjasnění -14°C. Ani denní teploty nebudou příliš lákavé, kolísat budou od -8 k -4°C. V pátek denní teploty spadnou ještě o stupeň míň a noční budou dosahovat -16°C.

O víkendu se vyjasní, bude polojasno a místy se mohou objevit mrznoucí mlhy. Začátkem příštího týdne meteorologové očekávají, že se přidá opět mrznoucí déšť a při celodenním vyjasnění se teploty dotknout -18°C. Přes den se teploty udrží mezi -8 a -4°C. Mírné oteplení by mohlo přijít v polovině příštího týdne. Žádné výrazné sněžení meteorologové do konce ledna nepředpokládají. Zároveň se zhoršují rozptylové koncentrace polétavého prachu v ovzduší a kritické to bude opět na celém území Česka. Od pondělí platí výstraha smogové situace pro Moravskoslezský kraj, a to pro oblast Ostravska, Karvinska, Frýdecko-Místecka bez Třinecka a platí až do odvolání.

Zdroj:www.chmi.cz

(red)

Poslat nový komentář