Magistrát letos opět nezvýší nájem o inflaci

Magistrát letos opět nezvýší nájem o inflaci
ilustrační foto

I když míra inflace v České republice činila za minulý rok 3,3%, rada města rozhodla, že ji nebude uplatňovat navýšení do cen nájemného. Radní tak rozhodli přesto, že u většiny uzavřených smluv na pronájem pozemků a nebytových prostor je možnost každoročního navyšování o míru inflace sjednána. 

Rada města tak postupuje v souladu se svými rozhodnutími z posledních tří let, kdy nájemné také nebylo o míru inflace navyšováno. Důvodem byla nízká míra inflace ve výši 1,0 – 1,9%. „I když se inflace vloni rapidně zvýšila, v rámci podpory místních podnikatelů nájmy zvyšovat nebudeme. Takovou podporu podnikatelských subjektů jsme ostatně deklarovali v Programovém prohlášení Rady města Prostějova pro roky 2010-2014,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora, podle nějž bude toto opatření znamenat v rozpočtu města výpadek ve výši zhruba 300 tisíc korun.

Z důvodu zachování rovného přístupu a rovných podmínek se neuplatnění navýšení nájemného o míru inflace vztahuje nejen na nájemce nebytových prostor, ale na všechny nájemce nemovitostí ve vlastnictví statutárního města Prostějova.

(red)

Poslat nový komentář