Jsme na prahu epidemie? Počet nemocných v kraji se dramaticky zvyšuje.

Jsme na prahu epidemie? Počet nemocných v kraji se dramaticky zvyšuje.
ilustrační foto

Olomoucký kraj – Tři nemocnice v kraji vyhlásili až do odvolání zákaz návštěv. K prostějovské nemocnici se přidal i Šumperk a Fakultní nemocnice Olomouc. Počet pacientů v lékařských ordinacích prudce stoupá. Virové nákaze podlehli v Olomouckém kraji již dva lidé.

Vysoké teploty, únava, bolest svalů, rýma, dusivý kašel a bolesti v krku, to jsou hlavní důvody návštěv pacientů u svých praktických lékařů. Jejich počet se v celém Olomouckém kraji zvyšuje. Největší procento nemocných tvoří děti předškolního věku. Epidemiologové zaznamenali téměř dva tisíce nemocných s chřipkovým nebo jiným virovým onemocněním na 100 tisíc obyvatel. Je to nárůst oproti minulému týdnu o pět procent. Pokud by se hranice vyšplhala nad dva tisíce, byla by vyhlášená epidemie v kraji. Nemocných však může být až o třetinu víc, ne každého totiž donutí příznaky navštívit lékaře. Krajská hygienická stanice čerpá pouze z údajů, které jim poskytnou lékaři.

Nejmenší počet pacientů je v horských oblastech kraje, nejhorší situace je na Prostějovsku, kde je 2842 nemocných na 100 tisíc obyvatel. S rostoucím výskytem akutních respiračních infekcí vyhlásila prostějovská nemocnice zákaz návštěv již od 19. ledna a platí až do odvolání. Stejně tak se k zákazu návštěv minulý týden přidala nemocnice Šumperk a od úterý 22.ledna platí i ve Fakultní nemocnici Olomouc, a to na všech klinikách a odděleních.

(red)

Poslat nový komentář