M.Macek: Nepočítejte daně a řiďte opilí. Nebojte, je to v pořádku...

M.Macek: Nepočítejte daně a řiďte opilí. Nebojte, je to v pořádku...
ilustrační foto

O penzijní reformě, vstupu Lotyšska do eurozóny i placení dluhů si přčtěte v další úvaze Miroslava Macka.

Pokud byste váhali nad významem přísloví „Hora porodila myš“, tak si vzpomeňte na slova politiků o převratném druhém pilíři penzijní reformy a konfrontujte je s fakty: do druhého pilíře se do dnešního dne přihlásilo 4624 občanů. Nezbytná skutečná reforma penzijního systému to ovšem bude mít na startu, zásluhou dnešního surogátu, opět o něco těžší.

Lotyšský parlament dnes přijme poslední zákony nutné pro vstup do eurozóny a euromadšení nezná mezí. Ovšem jen v parlamentu. Se vstupem do eurozóny podle posledního průzkumu totiž souhlasí jen 8% Lotyšů. Konečně dostává výraz „zastupitelská demokracie“ správný význam, neboť je zřemé, čí zájmy lotyšští poslanci zastupují…

Čtenář glos M. U. mi napsal: Včera jsem při cestě autem z práce domů poslouchal Radiožurnál a zaujalo mě vyjadření ministra spravedlnosti Pavla Blažka k aféře, kdy soudy rozhodly v rámci amnestie o propuštění i těch osob, na které se amnestie nevztahovala: "Špatná rozhodnutí soudu se v běžném životě dějí a mohou se stát i v případě amnestie. Není na tom nic zvláštního". Z takové věty z úst ministra zodpovědného za "spravedlnost" mě i přes vyhřívanou sedačku zamrazilo v zádech při pomyšlení, že rozhodnutí soudů často zásadně ovlivňuje lidské osudy. P.S. Zkusili jste někdo někdy odevzdat špatné daňové přiznání s argumentem, že takové věci se běžně v životě dějí a není na tom nic zvláštního?

Opsáno z FB: Strop amerického zadlužení bude nakonec po dohodě demokratů a republikánů zvýšen, aby se předešlo dluhové krizi. Konečně jsme dostali zaručený návod, jak se vypořádat s haváriemi pod vlivem alkoholu. Zvyšme jeho hladinu v krvi.

Převzato z viditelny-macek, 31. ledna 2013

Poslat nový komentář