Poslední lednový den je ve znamení dopravních nehod

Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
Další fotky: 
Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje

Zatím co děti ve školách dostávají svá pololetní vysvědčení a dnešní den pro ně znamená, že zítra si užijí den pololetních prázdnin, pro profesionální hasiče z HZS Olomouckého kraje je poslední lednový den od samotného rána velmi rušný.

Dnes vyjížděli jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů již k šesté dopravní nehodě. Z toho ve třech případech došlo k vážnějším kolizím, při kterých dle prvotních oznámení bude nutné vyprostit osoby z vozidel. Poslední z šestice dopravních nehod prozatím uzavírá nehoda nákladního automobilu a osobního vlaku na železničním přejezdu nedaleko Červenky na Olomoucku.

Nehoda čtyř vozidel Libavá – R35, 290km Olomoucko

K pomoci po dopravní kolizi čtyř vozidel na rychlostní komunikaci R35 vyslalo operační středisko hasičů deset minut po páté hodině jednotku požární stanice Lipník nad Bečvou. V jednom z havarovaných vozů zůstala zaklíněná zraněná osoba. Hasiči provedli vyproštění pomocí hydraulického zařízení a následně ji předali do péče přivolané lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby. Po skončení záchranných prací hasiči překontrolovali havarovaná vozidla z pohledu možného úniku provozních kapalin a zajistili je také proti případnému vzniku požáru.

Nehoda osobního vozidla po nárazu do stromu – Tučín, Přerovsko

K pořadí druhé dopravní nehodě se zraněním osob vyjížděli krátce po šesté hodině ranní profesionální hasiči z Přerova do obce Tučín. Zde po nárazu osobního automobilu do stromu došlo ke zranění dvou osob. Hasiči na místě provedli nutná protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Zraněné osoby byly již v péči ZZS.

Nehoda osobního vozidla bez zranění – Březsko, Prostějovsko

K nehodě osobního vozidla naštěstí bez zranění vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje jednotku stanice Konice. Ta po příjezdu zajistila havarované vozidlo, které po kolizi zůstalo mimo komunikaci. Během jejich činnosti zde došlo k další kolizi osobního automobilu se stejným scénářem. Hasiči obě vozidla z příkop vyprostili.

Nehoda dvou vozidel se zraněním osoby - Brodek u Prostějova, Prostějovsko

Čtvrtá událost typu dopravní nehody a bohužel opět zraněné osoby po kolizi dvou osobních vozidel nedaleko Brodku u Prostějova. K pomoci na místo vyjely jednotky požární stanice Prostějov posílené o hasiče Brodek u Prostějova. Lékařská pomoc zdravotnické záchranné služby na místě ošetřila jednu zraněnou osobu. Hasiči zde provedli nutná protipožární opatření a kontrolu možného úniku provozních kapalin.

Nehoda osobního vozidla po nárazu do sloupu – Troubky, Přerovsko

Profesionální jednotka hasičů stanice Přerov dnes již podruhé vyjížděla k další dopravní nehodě. Linka tísňové pomoci převzala minutu po sedmé hodině ranní informaci o nárazu osobního vozidla do sloupu mezi obcemi Troubky a Citov. Hasiči po provedeném průzkumu potvrdili nehodu se zraněním dvou osob bez nutnosti vyproštění zraněných, poté pokračovali v odstraňování následků nehody.

Střet nákladního vozidla s osobním vlakem, Králová - Olomoucko

Prozatím poslední nehoda a to nákladního vozidla po střetu s osobním vlakem byla na linku tísňové pomoci ohlášena krátce po půl osmé dopoledne. Naštěstí po tomto střetu narazil vlak do ložné plochy nákladního automobilu a nedošlo tak tragickým následkům. Hasiči aktuálně na místě zajišťují další řešení odstranění následků havárie. Osádka vozidla je také bez zranění, strojvedoucí z vlaku si po příjezdu hasičů stěžoval na bolest nohy a proto jednotka k události povolala lékařkou pomoc zdravotnické záchranné služby. Cestující z osobního vlaku jsou všichni bez zranění a budou přepraveni náhradní autobusovou dopravou. K žádnému úniku provozních kapalin nedošlo, hasiči po příjezdu drážních hasičů ( HZSp SŽDC ) provedou vyproštění nákladního automobilu.

(red)

Zdroj: Tisková zpráva HZS Olomouckého kraje

Poslat nový komentář