Městská rada projedná zakázky na radary a marketing

Městská rada projedná zakázky na radary a marketing
ilustrační foto

Několik zajímavých bodů je na programu dnešního zasedání Rady města.

Asi nejvíce pozornosti vzbudí vyhlášení nového výběrového řízení na dvě kontroverzní zakázky – na výběr dodavatele služeb v oblasti marketingu a na měřiče rychlosti vozidel. První z nich byla nedávno zrušena pro účast pouze jednoho uchazeče (zbylí nesplnili zadávací podmínky). Toto výběrové řízení bylo kritizováno kvůli své jednostrannosti a údajnému zvýhodnění jednoho z uchazečů, TK Plus. Jiní zastupitelé pak poukazovali na skrytou podporu tenisu, výkladní skříně TK Plus. Podpora by podle nich měla směřovat i jinam než do sportu.

Historie druhého výběrového řízení sahá již do roku 2005. Tehdy v Prostějově začal fungovat první radar na měření rychlosti a celkem jich bylo v Prostějově jedenáct. Město je mělo v pronájmu od společnosti Czech Radar, poté však, co krajský úřad upozornil na porušování zákona o ochraně osobních údajů, měření v roce 2010 skončilo. Následně město rozvázalo se společností Czech radar smlouvu a snažilo se najít nového provozovatele. Soutěž však byla kvůli účasti pouze jednoho uchazeče zrušena. Nyní je vyhlašován nový tendr, a podle náměstkyně primátora Aleny Raškové se nabízí dvě možnosti - buď půjde o odkup zařízení, kdy by systém patřil pod městskou policii, nebo se bude jednat o jejich pronájem.

Radní však projednají i řadu dalších důležitých otázek. Pozornost jistě vzbudí projednávání veřejné finanční podpory pro oblast sportu, kde bude zajímavé sledovat, jak se město postaví k novému vývoji situace v basketbalu. Nedávno na něj totiž ještě nedokázalo odpovědět. Basketbal, jak jsme informovali, v polovině ledna sehnal nového sponzora, díky němuž bude schopen dohrát letošní ročník Mattoni NBL.

Mezi další záležitosti dnešního jednání bude patřit projednání žádosti Cyrilometodějského gymnázia o pronájem prostor na Komenského ulici 4 pro provozování základní školy (kromě toho bude Rada projednávat záměr pronájmu nebytových prostor v tomto objektu a vyhlásí záměr pronájmu tělocvičny), dále schválení žádosti o dotaci na regeneraci sídliště E. Beneše (informovali jsme zde) či projednání nového územního plánu městyse Kralice na Hané. Rada má v plánu také aplikovat svoje nové opatření, díky němuž lze do nájmu v městském bytu započítat celé náklady na opravy, a to v bytě na Palackého 2.

O výsledcích jednání Rady budeme informovat.

(zkl)

Poslat nový komentář