Nejlepší webové stránky má Olomouc a Náměšť

Nejlepší webové stránky má Olomouc a Náměšť
Webové stránky města Olomouce (www.olomouc.eu)

Letošní desátý ročník regionální soutěže webových stránek a elektronických služeb měst a obcí Zlatý erb zná vítěze. Krajská porota vyhodnotila nejlepší weby a elektronické služby a dnes v sídle hejtmanství předala vítězům ocenění. Města Olomouc a Náměšť na Hané obdržela hlavní ceny za nejlepší webové stránky.

„Vážím si snahy samosprávy na všech úrovních o zdokonalení elektronické služby a vytváření co největšího komfortu občanům při získávání informací nebo vyřizování svých záležitostí. Tato snaha má naši podporu vyjádřenou i v programovém prohlášení rady kraje, kde elektronickou komunikaci nabízíme jako rovnocennou alternativu současně využívaným administrativním postupům,“ uvedl náměstek hejtmana Michal Symerský.Soutěž Zlatý erb je organizována dvoustupňově, v krajských kolech a v následujícím kole celostátním. Ceny Zlatý erb jsou udělovány ve třech kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce, nejlepší elektronická služba. Zvláštní cenou, která se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce, je cena veřejnosti. Město Zábřeh si ze soutěže odnáší cenu za nejlepší elektronickou službu. Zaujalo porotu službou nazvanou e-UtilityReport. Tato služba pomáhá stavebníkům v Zábřehu jednoduše a bezplatně podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut a aby žádosti jednotlivým správcům nebyly odesílány nadbytečně. Cenu veřejnosti si za webové stránky www.namestnahane.cz odnesli také zástupci Náměště na Hané.Vítězové všech kategorií postupují do celostátního kola soutěže. Jeho slavností vyhlášení proběhne v průběhu konference Internet ve státní správě a samosprávě v pondělí 8. dubna v Hradci Králové. Uzávěrka hlasování pro celostátní cenu veřejnosti je stanovena na čtvrtek 28. 3. 2013 do 16 hodin.Letošního ročníku regionálního kola soutěže Zlatý erb se v Olomouckém kraji zúčastnilo 5 měst, 6 obcí a 1 městys.Více o soutěži na stránkách http://zlatyerb.obce.cz/.

Výsledky regionálního kola soutěže Zlatý erb 2013:Nejlepší webová stránka města1. místo: Olomouc - www.olomouc.eu 2. místo: Přerov - www.prerov.eu 3. místo: Šumperk - www.sumperk.cz Nejlepší webová stránka obce1. místo: Náměšť na Hané - www.namestnahane.cz 2. místo: Libina - www.libina.cz 3. místo: Hradec-Nová Ves - www.hradec-novaves.cz Nejlepší elektronická služba 1. místo: Zábřeh: e-UtilityReport – žádost o vyjádření k existenci sítí2. místo: Olomouc: Bezbariérová mapa města online3. místo: Šumperk: Požadavky občanůCena veřejnostiNáměšť na Hané, okres Olomouc  - www.namestnahane.cz (red)

Poslat nový komentář