Začnou nám školní budovy padat na hlavy?

Začnou nám školní budovy padat na hlavy?
ilustrační foto

 

 

Na pouhých 8 tisíc korun přijde oprava pylonu u hlavního vchodu do budovy školy na Husově náměstí. Pylon se pomalu, ale jistě rozpadá a padající uvolněné části by mohly někoho zranit.

 

Oprava střechy školní budovy na Vápenici bude dražší, přijde asi na 35 tisíc. Zde došlo k samovolnému poškození střešního pláště a začalo zatékat do prostoru schodiště. Na budově školy na Skálově náměstí se zase začaly uvolňovat a padat velké kusy omítky z fasádních říms. Odstranění havarijního stavu a opravy jsou vyčísleny na víc než 100 tisíc korun. Že by nám školy začaly padat na hlavu?

 

„To určitě ne, obecně není technický stav školních budov nijak výjimečný. Na všech probíhá pravidelná údržba včetně revizí,“ ubezpečil nás náměstek primátora Zdeněk Fišer s tím, že určité problémy v souvislosti s energetickým auditem jsou jen v případě zateplení objektů škol. „Nyní město získalo příslib dotace na zateplení budovy školy v ulici Dr. Horáka a mateřinky na Husově náměstí. V dalších dvou případech jsme o dotaci požádali,“ dodal náměstek primátora. Kromě toho město prý získalo dotaci 14 milionů korun na modernizaci učeben technických předmětů. „Tyto peníze rozdělíme spravedlivě do všech městem zřizovaných škol,“ dodal Zdeněk Fišer.

 

Náklady města na údržbu a opravy školských budov a zařízení však zvyšují také zloději. Škoda ze dvou krádeží v nedávné době byla vyčíslena na zhruba 40 tisíc korun. Na zahradě mateřské školy na Sídlišti svobody neuniklo pozornosti lapků zastínění pískoviště a v areálu ZŠ v Melantrichově ulici zase záchytná síť a část mantinelového hrazení hokejbalového hřiště.

(ok)

Poslat nový komentář