Místo živého plotu bude na Vápenici přece jen zídka

Místo živého plotu bude na Vápenici přece jen zídka
ilustrační foto
Další fotky: 
Místo živého plotu bude na Vápenici přece jen zídka
Místo živého plotu bude na Vápenici přece jen zídka
Místo živého plotu bude na Vápenici přece jen zídka

 

Pohled do Smetanových sadů v těchto dnech vůbec nepřipomíná pohled do parku. V rámci rekonstrukce zeleně, veřejného osvětlení a mobiliáře včetně závlahového systému se právě nově buduje celá cestní síť.

 

„Předpokládáme, že do měsíce by cesty měly být hotovy, pak nastoupí pracovníci zahradnictví, založí trávníky a začnou s výsadbou,“ uvedla náměstkyně primátora města Ivana Hemerková s tím, že zahradnické práce přijdou asi na 3 miliony korun. Na druhou stranu se však zahradnická firma bude o zeleň starat po celých příštích deset let.

 

Za rekonstrukci Smetanových sadů měla radnice zaplatit asi na 12 milionů korun. „Už jsme ale museli rozpočet trochu navýšit, hlavně kvůli závlahovému systému a zvýšení DPH,“ řekl nám náměstek primátora Zdeněk Fišer.

 

Původní finanční náklady se zřejmě odvíjely od projektu, který na radnici ležel nejméně sedm let. I proto lze předpokládat, že ještě porostou. V souvislosti s dokončením celé akce totiž rada města na své poslední schůzi schválila rozpočtové opatření ve výši 100 000 korun na projektovou dokumentaci na rekonstrukci stávajícího historického oplocení podél ulice Vápenice ve stejné formě jako v ulici Šerhovní. Proč oplocení parku nebylo součástí původního projektu?

 

„V původním projektu se počítalo pouze s plochou sadů. Jednu chvíli se dokonce uvažovalo o zrušení chodníku přiléhajícího k sadům v ulici Vápenice s tím, že by park od komunikace odděloval jen živý plot. Možná i proto se do původního projektu oplocení sadů nedostalo. Prostě v tom nebylo jasno. Nakonec jsme ale došli k názoru, že by nebylo vhodné chodník zrušit a shodli jsme se na stejném oplocení, jaké je proti divadlu a zahradě Národního domu,“ vysvětlil Zdeněk Fišer.

Podle našich informací se cena oplocení z litého betonu bude pohybovat kolem dvou milionů korun.

(ok)

 

Poslat nový komentář