Protihluková stěna nebude?

Protihluková stěna nebude?
ilustrační foto

 

Nová okružní křižovatka na Poděbradově náměstí by podle odborníků měla pomoci plynulosti dopravy na městském okruhu především v době dopravní špičky. O její výstavbě se hovoří už několik let.

 

„V současné době se křižovatka projektuje. Vlastně je tento proces už ve finální části, kdy se jedná s dotčenými,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer.

V této souvislosti se na redakci Pvnovinek obrátili lidé bydlící v okolí. Zajímalo je, jaký bude mít okružní křižovatka tvar a zda budou mít obyvatelé bytových domů v sousedství nárok na výměnu oken za plastová na náklady města.

 

„Podle současné podoby křižovatky by tento nárok mohli mít lidé pouze ve dvou domech – v budově bývalé elektrárny a naproti v domě na rohu Brněnské a Poděbradova náměstí – v přízemí je hospůdka Na Kovárně,“ uvedl Zdeněk Fišer. Podle jeho slov není v tomto prostoru vhodné uvažovat o protihlukové stěně, a tak se k problému vyjadřovali hygienici. „V přízemí obou objektů nejsou obytné prostory. V budově bývalé elektrárny navrhli hygienici v patrech s byty speciální větrací mřížky,“ dodal náměstek primátora.

 

Domy ve Wolkerově a Komenského ulici zřejmě nebudou provozem na okružní křižovatce dotčeny natolik, aby jejich majitelé měli nárok na výměnu oken za plastová na náklady města.

(ok)

Poslat nový komentář