Znáte hit letošního léta? Přece lanové aktivity!

Znáte hit letošního léta? Přece lanové aktivity!
ilustrační foto

 

Od pondělí 20. května od 11 hodin dopoledne budou mít prostějovské děti nové místo k doslova adrenalinovému vyžití – v areálu dětského dopravního hřiště v ulici Bratří Čapků se pro ně otevře lanové centrum.

 

„Tak zvané lanové aktivity jsou v posledních letech docela moderní a žádané. S nápadem zřídit něco podobného i v Prostějově přišli pracovníci Sportcentra. Myslím, že určitou inspirací jim bylo lanové centrum v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce,“ sdělila nám náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že lanové vybavení na dětském hřišti stálo víc než tři čtvrtě milionu korun.

 

„Ano, viděla jsem v olomoucké ZOO fantastickou lanovou prolézačku loni v létě. To byla naše holčička na takové aktivity ještě malá. Chystala jsem se teď v létě jet na Svatý Kopeček i se svými synovci, určitě by se jim to líbilo,“ řekla pro Pvnovinky pětatřicetiletá Šárka, která žije v Čechách a jezdí do našeho města pravidelně na návštěvu k příbuzným.

Lanové centrum tvoří třináct domečků, které jsou propojeny různými lanovými překážkami. Všude kolem jsou záchytné sítě a všechny prvky dětského hřiště jsou provedeny v souladu s bezpečnostními normami včetně příslušných certifikátů. Lanové centrum bude o prázdninách přístupné pro veřejnost každý všední den od 16 do 19 hodin. Od 8 do 16 bude k dispozici pro potřeby příměstských táborů. „Jsme v Prostějově především o víkendu, pokud bude centrum otevřené jen ve všední dny, asi to pro nás nebude,“ dodala zklamaně mladá maminka.

 

Olga Katolická

Poslat nový komentář