Bezplatný mamograf!

Bezplatný mamograf!
mamograf ilustrační foto

 

Mamografické vyšetření bez žádanky a zdarma. Prostějovská nemocnice, člen skupiny AGEL, přichází po roce s ojedinělou nabídkou, díky které mohou podstoupit mamografické vyšetření zdarma už ženy od 40 let. Zdravotní pojišťovny dnes hradí mamografický screening ženám až od 45 let věku, mladší ženy si dnes jako samoplátkyně musí hradit vyšetření samy. Běžně za něj zaplatí 500 korun, díky jedinečné akci nyní mohou až do konce srpna podstoupit mamografický screening zdarma a bez žádanky. 

 

Prostějovská nemocnice nabídla bezplatné mamografické vyšetření už v minulém roce, akce tehdy využilo víc než dvě stovky žen. Díky vysokému zájmu se pro nabídku bezplatného vyšetření rozhodla i v letošním roce. „Rakovinu prsu je možné odhalit včas jen díky mamografickému screeningovému vyšetření. To mohou podstoupit zdarma jednou za dva roky v rámci prevence všechny ženy starší 45 let. Jako samoplátkyně mohou podstoupit mamografické vyšetření ženy od 40 let. A právě pro ně jsme připravili tuto akci. Běžně zaplatí za vyšetření 500 korun. Až do konce srpna však mohou podstoupit vyšetření zdarma,“ vysvětluje vedoucí lékařka prostějovského screeningového mamografického centra Lucie Krpcová s tím, že hlavním cílem akce je zvýšit počet preventivních prohlídek prsu i u žen mladších pětačtyřiceti let a celkově zlepšit informovanost žen o rakovině prsu. Podle dostupných statistik totiž využívá v Česku možnosti prevence v podobě mamografického vyšetření jen 54 procent žen. Druhá polovina žen na toto vyšetření vůbec nechodí. V prostějovském regionu je jediným akreditovaným pracovištěm Screeningové mamografické centrum prostějovské nemocnice. Doufáme, že ojedinělá nabídka přiláká k podstoupení preventivní prohlídky co nejvíce žen,“ doplňuje vedoucí lékařka.

Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorem diagnostikovaným u žen. Ročně jich touto chorobou na světě onemocní více než půl milionu, v Česku pak podle nejnovějších statistik kolem sedmi tisíc. Největší naději na uzdravení mají především pacientky, u kterých je včas stanovena diagnóza a následně zahájena léčba. Postupem času s cíleným vyhledáváním rakoviny prsu v bezpříznakové populaci žen se počet onemocnění neustále zvyšuje.  „Léčba je však v dnešní době velmi úspěšná, takže zatímco v devadesátých letech minulého století tomuto onemocnění podlehla každá druhá žena, dnes se úmrtnost na rakovinu prsu pohybuje okolo 30 procent,“ říká vedoucí lékařka a dodává, že počet nových onemocnění stoupá právě od 40. roku věku. „Zachytíme-li rakovinu prsu ještě před objevením klinických příznaků, šance na úplné uzdravení je veliká. Pokud je vám víc než 40 let a ještě jste mamografické vyšetření nepodstoupila, neváhejte a objednejte se pokud možno co nejdříve,“ vzkazuje ženám Lucie Krpcová s tím, že objednací doba se pohybuje okolo jednoho až dvou týdnů.

Ženy se mohou k vyšetření v centru nemocnice objednat osobně, telefonicky na čísle 582 315 302 nebo přes internet - na webových stránkách nemocnice je odkaz na elektronický formulář na adrese: http://mamograficky-screening.nempv.cz/ 

 

Kontakt na skupinu AGEL:

Ing. Hana Szotkowská 

tisková mluvčí skupiny AGEL

vedoucí PR oddělení  

 

AGEL a.s. 

Mathonova 291/1 • 796 04 Prostějov 

mobil: +420 725 310 241 • 582 315 920 

email: hana.szotkowska@agel.czweb: www.agel.cz 

 

 

Poslat nový komentář