Dnes je tady Noc kostelů

Dnes je tady Noc kostelů
ilustrační foto

Opět po roce se dnes večer otevřou dveře kostelů, aby v rámci již tradiční akce "Noc kostelů" nabídly všem zájemcům netradiční návštěvu svatostánků křesťanských církví.

V Prostějově můžete navštívit během "Noci kostelů"  osm katolických kostelů či kaplí, Husův sbor a dvě modlitebny - Českobratrské církve evangelické a Sbor církve bratrské. Z

Program.ve všech otevřených svatostáncích je velmi pestrý. V kostele Povýšení Svatého Kříže na zájemce čekají prohlídky kostela s průvodkyněmi ze SOŠ podnikání a obchodu s praktickou ukázkou hry na varhany. U Svaté Anny v Drozdovicích bude 18:00 hrát dechovka. V Husově sboru můžete od 18:15 shlédnout pohádku Divadla plyšového medvídka a od 19:00 přijde do kostela klaun. V kapli Svatých andělů strážných na vás od 21 hodin čeká dokumenární film o životě v misiích. O čtvrt hodiny později začne v kostele Svatzého Cyrila a Metoděje přednáška k 1150. výročí příchodu patronů kostela Cyrila a Metoděje na Moravu. V modlitebně Sboru Církve bratrské na Šárce už od 17:00 můžete shlédnout vystoupení maňáskového divadla.

Kromě uvedeného se návštěvníkům v mnoha kostelích nabídne možnost nahlédnout do zákoutí, která nejsou běžně přístupná.

Poslat nový komentář