Na zahrádkách posedíme déle, ovšem když počasí dovolí

Na zahrádkách posedíme déle, ovšem když počasí dovolí
ilustrační foto

 

Třem restauračním zahrádkám povolili na svém posledním jednání prostějovští radní rozšířený provoz. Jde o restaurace U kalicha, Smíchovský zámeček a Na Mánesce.

 

Radní při rozhodování vzali v potaz stanovisko Městské policie a jejich zkušenosti s dodržováním nočního klidu předmětných venkovních posezení restaurací v loňském roce. Zároveň zjistili, že správní orgán neřešil v roce 2012 ani jeden podnět na nadměrný hluk z uvedených letních zahrádek.

„Vzhledem k tomu, že restaurace U kalicha a Smíchovský zámeček se nenacházejí v bezprostřední blízkosti obytné zástavby a v loňském roce městská policie v jejich případě řešila pouze jediné oznámení o rušení nočního klidu, a to domluvou, schválili jsme prodloužení provozní doby zahrádky do 23.00 hodin po celých sedm dnů v týdnu," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

V případě restaurace Na Mánesce, která je v ulici bytových domů, radní vyhověli žádosti provozovatele o prodloužení víkendové otvírací doby s výjimkou neděle. Restaurační zahrádka tak může být otevřena do 23.00 hodin pouze v pátek a v sobotu.

„Očekáváme, že před začátkem letní sezony se na město obrátí další provozovatelé restauračních zahrádek. Jejich žádosti o rozšíření otvírací doby budeme řešit individuálně. Chceme všem vyjít vstříc, avšak s přihlédnutím na zkušenosti s dodržováním nočního klidu v minulém roce," dodala Alena Rašková.

Teď jde jen o to, aby se umoudřilo počasí a dovolilo, abychom si na zahrádkách mohli posedět.

(red)

 

Poslat nový komentář