Na rychlostce do Olomouce rychle nepojedete

Na rychlostce do Olomouce rychle nepojedete
ilustrační foto rl

Pokud spěcháte do Olomouce, vyjeďte si raděj dřív. Rychlostní komunikace mezi Prostějovem a Olomoucí je totiž z důvodu rekonstrukce vozovky uzavřena a provoz je převeden do jednoho pruhu. Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic bude úsek zprůjezdněn do 31. července.

 

 

 

Komunikace je uzavřena mezi 26.3 a 34.1 kilometrem ve směru na Olomouc, v protisměru se ale svezete v podstatě od Tesca v Konečné ulici až do Olomouce, protože celková uzavírka měří  přes 14 kilometrů. "Probíhá zde oprava posledního úseku v rámci rozsáhlé rekonstrukce povrchu vozovky, která byla zahájena již v loňském roce, a navázala na opravu nebezpečných středových svodidel. Oprava mezi Prostějovem a obcí Olšany u Prostějova v celkové délce 5,1 km bude probíhat ve dvou na sebe navazujících etapách do 31. července 2013," uvedla pro PVNovinky mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Řidiče ale podle jejich slov čeká další omezení: "V srpnu začneme s pokládkou speciálního tichého asfaltu na prostějovské estakádě."

Důvod k radosti ale snad přeci jen bude, před dokončením obou akcí předloží ŘSD na Ministerstvo dopravy ČR žádost o zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na 110 km/hod.

Stavební náklady na postupnou opravu 4 úseků komunikace R46 v délce téměř 16 kilometrů činí 121,5 milionů korun. (rl)  

 

Poslat nový komentář