Semafor v lanovém centru se spletl, bylo otevřeno!

Semafor v lanovém centru se spletl, bylo otevřeno!
ilustrační foto

 

Na naši včerejší kritiku otevírací doby Dětského dopravního hřiště s lanovým centrem zareagoval Jiří Novák, který je zodpovědný za jeho provoz. Podle jeho slov bylo zatím hřiště otevřeno každý den.

 

V průběhu hovoru jsme přišli na to, že nedorozumnění má na svědomí zřejmě semafor na webových stránkách Dětského dopravního hřiště. I maminka, která nás původně kontaktovala, přiznala, že vycházela z informace na webu.

„Semafor by měl udávat do 15 hodin, že je pro veřejnost zavřeno. Dopoledne je totiž centrum vyhrazeno pro mateřské a základní školy, po poledni pro družiny a od 15 hodin pro veřejnost,“ uvedl Jiří Novák. Skutečnost, že rodiče s dětmi chodili na hřiště v době, kdy tam byly děti ze škol, působila problémy. Nejen organizační, ale i z hlediska bezpečnosti dětí.

 

„Ten web je v provozu teprve od 20. května a zřejmě došlo k nějaké chybě. Od 15.00 hodin měl semafor zeleně hlásit, že je otevřeno. Musíme zabezpečit jeho úpravu, abychom mohli průběžně na stránky vstupovat a dávat tam aktuální informace, jako třeba nyní, kdy prší a jezdit se nedá,“ dodal Jiří Novák ve čtvrtek odpoledne.

Pokud tedy nebude pršet (na mokrých silnicích se špatně jezdí dospělým řidičům, natož dětem), můžete se prý spolehnout, že je dopravní hřiště otevřeno každý den od 15 do 18 hodin, v sobotu pak od 14 do 18 hodin. A v nejbližší době bude v provozu po celý týden.

(ok)

Poslat nový komentář