Investor nákupní Galerie Prostějov bude po magistrátu žádat úlevy. Podaří se mu to?

Investor nákupní Galerie Prostějov bude po magistrátu žádat úlevy. Podaří se mu to?
ilustrační foto

Chůzi po žhavých uhlících bude zítra nejspíše připomínat neveřejné jednání mezi zastupiteli a investorem budoucí nákupní Galerie Prostějov, olomouckou firmou Manthellan. Na schůzku přijíždí s žádostí o zmírnění „pravidel hry“.  

O tom, kam se dál posune jednání kolem budoucí stavby nákupní Galerie Prostějov, bude jasněji po zítřejší schůzce vedení města s investorem. Do Prostějova firma přijíždí s návrhy, které prý mají zmírnit městem určené požadavky na výstavbu obchodního centra.

„Pro zadání regulačního plánu jsme jim dali striktní body, a jak se ukazuje, patrně budou chtít jejich zmírnění,“ nastínil svůj odhad tématu jednání náměstek primátora Zdeněk Fišer. S čím konkrétně na neveřejnou schůzku firma Manthellan přijede, nikdo z radnice zatím neví. Podle odhadů náměstka Fišera se nejspíš bude jednat o posouzení vlivu na životní prostředí, které je třeba před zadáním regulačního plánu vypracovat.

„Od jednání čekám, že investor bude tlačit na to, abychom toto posouzení nepožadovali. V místě stavby jsou historické budovy, jde o střed města a stavba má navíc dopady na spodní vodu. Nechápu, proč bychom měli z tohoto požadavku ustupovat,“ nastínil Fišer s tím, že více informací bude až po úterním jednání.

Nedávno probíhající veřejná debata o budoucnosti Kulturně společenského centra navrhla referendum a ukončení veškerých jednání s investorem. To by ale pro město, jak už dříve uvedl náměstek Zdeněk Fišer, znamenalo vysoké sankce. „Tento krok může udělat jen investor,“ uzavřel Fišer. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

 

Poslat nový komentář