Šedesát druhů piva poteče proudem

Šedesát druhů piva poteče proudem
ilustrační foto

První Hanácké slavnosti piva už klepou na dveře. Za Špalíčkem budou probíhat po dva víkendové dny a už v těchto dnech jsou přípravy v plném proudu. Co bude k mání? Patnáctka pivovarů přiveze více než šedesátku druhů piva, platit se bude pouze vindrou.

„V Prostijově na jarmako, bévá ledi jako mako, pravda, névic rob. Nakópijó same tretke a gdež nandó známy tetke, na celé svět pletó pletke taják do zásob...“

Možná, že právě tento verš z rozverné lidové písně, ze sbírky zaznamenané Ondřejem Přikrylem, by se mohl stát argumentem, který by přesvědčil k tomu navštívit první ročník Hanáckých slavností piva. Pravý prostějovský „jarmak“, jak jej znaly naše babičky, tady sice nenajdeme, ale zábavy, dobrot a skvělých piv z mnoha malých českých a moravských pivovarů si na slavnostech, pořádaných restaurací Na Špalíčku, užijeme dosyta.

„Hanácké slavnosti piva – Ochotnéte Hanó“ budou veskrze příjemné a jak říkají organizátoři, manželé Burdovi, z restaurace Na Špalíčku, nejde o akci oslavující pijáky piva, ale pivo samotné, jeho kvalitu a ty nejlepší vlastnosti, které je ve světě tolik proslavily.

„Jedinou měnou, která tady bude platná bude vindra. Za koruny si u nás nic nekoupíte. Jedna vindra je deset korun,“ usmívá se Irena Burdová.

Stánky s výčepy lidé najdou, od soboty do neděle, před restaurací Na Špalíčku v Hradební ulici. Na prostranství před kulturním domem proběhnou hry pro děti od pěti do devadesáti devíti roků. Ani za deště však o požitek z ochutnávek piv nikdo nepřijde. Takzvaná mokrá varianta by byla pod střechou Kulturního a společenského domu.

„Tož přijeďte,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné je pouhých třicet korun.(kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář