Grilovačky na balkonech? Zásah do úspor!

Grilovačky na balkonech? Zásah do úspor!
ilustrační foto archiv

Léto se často neobejde bez táboráku, grilování nebo opékání buřtů. Oheň v přírodě se však snadno může vymknout kontrole a napáchat obrovské škody. Novinkou, před kterou hasiči varují je i grilování na balkonech.

Všichni dobře známe a víme, že při rozdělávání ohně ve volné přírodě je nutné dbát řady rad a pokynů. Lehce se může stát, že nám křupavý buřtík v ústech na dlouho zhořkne. Hasiči varují jak před ohněm ve volné přírodě, tak před domácím grilováním, třeba na balkonu panelových domů.

„V lese lze rozdělávat oheň jen na vyhrazených místech. Pokud se toto pravidlo opomene, může následovat pokuta až do výše deseti tisíc korun. V případě požáru se může vyšplhat až na pět a dvacet tisíc korun,“ varuje krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková a dodává, že problémem může být i grilování.

„V loňském ani letošním roce jsme naštěstí u žádného případu, kdy by příčinou vzniku požáru byl gril, nezasahovali. Může se však stát, že si lidé na balkoně chtějí ogrilovat kousek masa. Když se ale odtamtud valí oblaka dýmu, může všímavý soused zavolat hasiče. Ti přijedou s plnými cisternami vody a výsuvným žebříkem a jaké je pak jejich překvapení, když zjistí, že si rodinka chtěla zpříjemnit čas grilováním? I to je riziko, které pak končí tučnou pokutou,“ říká k nebezpečí Hacsiková. Jak si tedy počínat? Rozhodně nezakládat ohníček pod větvemi stromů, na jejich kořenech, na suchém listí, lesní hrabance nebo rašelině. Blízkost suché trávy nebo obilí, stohů, seníků je také riziko.

„Létající jiskry nebo náhlý poryv větru pak velmi snadno způsobí neštěstí. Každoročně kvůli neopatrnosti lidí vznikají desítky požárů. Za silného větru nebo extrémního sucha bychom oheň v přírodě neměli rozdělávat vůbec,“ radí mluvčí hasičů. Dalším nešvarem, který může vést k neštěstí je zapalovat oheň pomocí hořlaviny. Odpovědnost však nekončí okamžikem skončení zábavy.

„Ohniště musí být důkladně uhašeno. Při odchodu se z ohniště nesmí kouřit a popel i půda pod ohništěm musí být chladná. Poměrně rozšířeným nešvarem poslední doby je grilování na balkóně. Lidé by si měli uvědomit, že kouř a zplodiny hoření mohou obtěžovat sousedy a že může dojít k požáru, při takovém to grilování je také důležité dávat si pozor na odletující jiskry, které mohou zapálit záclony nebo sousedovo sušící se prádlo,“ říká Hacsiková. (kaa)

 

Poslat nový komentář