Na ministerstvu dopravy si dělají, co chtějí!

Na ministerstvu dopravy si dělají, co chtějí!
ilustrační foto

 

Avizovaná úprava estakády Haná, která měla už včera zavřít nájezdy na rychlostní komunikaci R46 ve směru na Olomouc, se odkládá na srpen.

 

„Ministerstvo změnilo harmonogram prací, dozvěděli jsme se to až dnes. Prý budou napřed pokládat nový koberec v úseku mezi Olšany a Prostějovem, na estakádu přijde řada někdy v srpnu. Snad nám to oznámí s dostatečným předstihem, protože uzavření nájezdu ve směru na Olomouc bude pro řidiče z Prostějova docela zásadní,“ uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Na rozdíl od ostatních úseků rychlostní komunikace by měl na estakádu přijít koberec ze speciálního, tzv. tichého asfaltu. Jak se Pvnovinkám podařilo zjistit, patří tichý asfalt mezi speciální povrchy, které se v poslední době často aplikují tam, kde vedou rychlostní komunikace v blízkosti obytné zástavby. Rozdíl v hluku, který vytváří auto na obyčejném a speciálním asfaltu může být až 6 decibelů, což je pro názornost rozdíl jako mezi motorovou pilou a cirkulárkou. Jízda je tišší díky vláknům, která jsou napuštěna asfaltem, jinde se do asfaltu přidává drť z pneumatik.

„Na to se moc těším, protože ta estakáda by prý vůbec neměla být slyšet. A to teď je,“ dodala Alena Rašková.

(ok)

Poslat nový komentář