Jak se dostaneme do Olomouce? Kdo ví...

Jak se dostaneme do Olomouce? Kdo ví...
ilustrační foto

 

Včerejší titulek, že na ministerstvu dopravy si dělají, co chtějí, jsme mysleli jako nadsázku. Jenže se ukazuje, že na tom něco bude. I když nám včera náměstkyně primátora Alena Rašková sdělila, že ráno obdržela informaci, že se oprava estakády odkládá na srpen, z Krajského ředitelství policie ČR Olomouckého kraje přišly jiné zprávy.

 

„Od 3. července případně od 4. července 2013 bude z důvodu probíhajících oprav uzavřen pravý jízdní pás ve směru od Vyškova na Olomouc. Levý jízdní pás (Olomouc směr Vyškov) bude průjezdný pro oba směry. Uzavírka by měla trvat do 27. července 2013. Bude začínat u Mechaniky a končit těsně za Držovicemi. Taktéž budou uzavřeny všechny nájezdy na silnici I/46, které ústí do uzavřeného jízdního pásu. Jízdní pás vedoucí od Olomouce na Vyškov (protisměr) bude uzavřen během měsíce srpna 2013.“ Tolik sdělení tiskové mluvčí Ireny Urbánkové.

Pokud se nemýlím, všechny nájezdy z Prostějova do Olomouce jsou po pravé straně, tudíž – pokud vás cesta povede do krajského města, musíte jet buď přes Vrbátky, Dubany a Blatec, nebo po „staré“ do Olšan, kde se na rychlostní komunikaci bez problémů napojíte. Jen mě zaráží, že při tak náročné akci – doprava z Prostějova na Olomouc je docela silná a chápu rozhorčení starostky Držovic, která se o celé věci dozvěděla z tisku. Pro zdejší komunikaci to zcela určitě bude zátěž a tak náročná stavební akce by si zasloužila víc spolehlivých informací. Pvnovinky je dnes budou pro vás shánět.

(ok)

Poslat nový komentář