Město slíbilo šetřit, a tak šetří nákupem energií na burze

Město slíbilo šetřit, a tak šetří nákupem energií na burze
ilustrační foto

 

Vedení města po jarním nákupu silové elektřiny na komoditní burze avizovalo, že ještě do prázdnin hodlá využít burzovního obchodu k zajištění lepších cen energií pro příští rok. Po pravidelném monitorování cen nakonec ve středu 19. června realizovalo nákup dodávek zemního plynu. Úspora je u maloodběru oproti současným cenám více než třetinová.

 

Zemní plyn za výhodnější ceny zajistilo město i pro své příspěvkové organizace a Domovní správu. Smlouva s novým dodavatelem na maloodběr bude uzavřena k 31. srpnu a bude platit do konce příštího roku, v případě malo a velkoodběru pak od 1. ledna do 31. prosince 2014. „Celková dosažená úspora na zemním plynu na rok 2013 a 2014 pro maloodběry je 3,43 milionu korun, což činí bezmá 31 procent. Snížení cen na rok 2014 pro středoodběry a velkoodběry je 331 600 korun a znamená úsporu takřka 11 procent," vypočítal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Město již v březnu tohoto roku na burze výhodně nakoupilo sdružené dodávky silové elektřiny, když v již snížených cenách se podařilo stlačit cenu o bezmála 980 tisíc korun. Největší úsporou byl vysokonapěťový tarif pro Domovní správu, který se snížil o čtvrtinu. Zatímco letos činil 1 455 Kč/MWh, v příštím roce se díky burze cena stlačila na 1 093 Kč/MWh.

(red)

 

Poslat nový komentář