Stavaři ve Smetanových sadech bojují s problémy

Stavaři ve Smetanových sadech bojují s problémy
ilustrační foto

 

Stavební práce ve Smetanových sadech pomalu končí a dá se říct, že v městském parku nezůstal snad kámen na kameni. Měl by být otevřen v druhé polovině září, ale je to s velkým otazníkem.

 

„V parku se před zahájením rekonstrukce dělala hloubková kanalizace. Asi na dvou místech se terén propadl, na travnatých plochách by to nevadilo, tam to stačí dosypat. Jenže to zasáhlo i do chodníků, a to je složitější,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Město nebylo investorem stavebních prací při rekonstrukci hloubkové kanalizace, proto dnes celou záležitost reklamuje u Vodovodů a kanalizací, musí dojít k novému zhutnění terénu a opravě chodníků.

„Teď bude záležet, jak vzejde tráva a ujme se první výsadba. Svou roli tu hraje řada faktorů včetně počasí, ale doufám, že otevření Smetanových sadů v druhé polovině září by mohlo vyjít,“ poznamenala náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že hlavní část výsadby proběhne na podzim, zbytek pak příští rok na jaře.

V této souvislosti poznamenal primátor města, že i když je za investici ve Smetanových sadech odpovědný náměstek Fišer, je rád, že jakýsi neoficiální dozor na sebe vzala i náměstkyně Hemerková. „Díky tomu se daří některé věci řešit lépe, než jsme předpokládali. Pohled zvenčí vždy prospěje.“

I v případě, že se otevření Smetanových sadů stihne v září, nebude ještě hotovo oplocení. Na to již rada vyčlenila několik milionů a po celé Vápenici by mělo být ve stejném provedení, jako v části proti zahradě Národního domu.

(ok)

 

 

 

Poslat nový komentář