Co týden dal (1. - 7. července)

Co týden dal (1. - 7. července)
ilustrační foto

 

Bývalá popová princezna Iveta Bartošová přesedlala z bulváru do seriózních médií. Policie po ní vyhlásila celostátní pátrání a její telefonát se skoro brečícím Josefem Rychtářem na Primě mě fakt nedojal. Ani jeho něžná slovíčka. Máme tu prý domácí násilí a únos, ale především alkoholismus hlavní protagonistky. Myslím, že tuhle ženskou by si měli vzít do parády odborníci. A pořádně.

 

Česká armáda propustí v rámci změn ve své struktuře až 800 vojáků, většinou důstojníků. Kromě toho přijde o práci nejméně tisícovka občanských zaměstnanců.

Ústavní soud zrušil nadstandardy v nemocnicích a další části kritizované reformy. Také zvýšení poplatků v nemocnici z 60 na 100 Kč.

Ve středu český stát uznal Vietnamce a Bělorusy jako oficiální národnostní menšinu. Získávají tím nárok na podporu jazyka a kultury. Kromě nich jsou oficiálními menšinami u nás Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Němci, Poláci, Slováci, Srbové, Romové, Rusíni, Rusové, Řekové a Ukrajinci.

Zástupce ombudsmana Stanislav Křeček velmi svérázně glosoval napjatou situaci v Egyptě. Na svém facebookovém profilu napsal „Egypt – náš vzor. Armáda rozpustí parlament a vyhlásí nové volby.“ Po kritických poznámkách pak řekl, že to bylo z legrace. Jenže v Egyptě mají vdní nepokoje na svědomí desítky lidských životů. To pan Křeček také považuje za legraci?

Zaujal mě incident, k němuž došlo v restaurační zahrádce v Pardubicích. Seděla tam žena, která nechala svého psa volně pobíhat mezi stoly. Kromě toho, že je „očurával“, nechal mezi nimi i poněkud pevnější exkrement. Na upozornění dalších hostů, aby to po psovi uklidila, majitelka nereagovala. Což nevydržel jeden z hostů, vzal předmětný psí kousek a nesl jej majitelce. V těsné blízkosti mu však vypadl z ruky a potřísnil jí oděv. Ta žena na něj zavolala policii a chlapíkovi hrozilo správní řízení. Jenže celá hospoda povstala, postavila se jako jeden muž a odpřisáhla, že psí hovínko se na její halenku dostalo fakt nešťastnou náhodou. Moc těm lidem v hospůdce fandím...

V Číně mají nový byznys – zdejší boháči přišli na chuť lidskému mateřskému mléku. Poprask vyvolala zpráva na čínském internetu, podle níž mateřské mléko nabízí několik firem i dospělým „nemocným“. Mohou je sát z prsu nebo pít odsáté pomocí speciální pumpy. Zdravé kojné pro dospělé prý dostávají až čtyřnásobek průměrného čínského platu.

Na D1 začala v noci na sobotu největší uzavírka v její historii. Padlo při ní šest mostů...

Pomníku sovětského vítězství u Stalingradu hrozí pád. Kolos o váze osm tisíc tun nazvaný Matka Vlast se naklání a deformuje. Betonová socha na pískovém podpoží je plná prasklin a základy podemlela spodní voda. Další osud? Nejistý...

Vatikán potvrdil, že zesnulý papež Jan Pavel II. bude prohlášen za svatého spolu s papežem Janem XXIII.

Na 30 tisíc lidí se na Velehradě zúčastnilo slavnostní mše u příležitosti oslav 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Papež František nepřijel, ale poslal zdravici.

Plzeňská Škoda Electric se pustila do zakázky za miliardu korun. Pro americký koncern GE Transportation vyrobí 660 kompletních mechanických pohonů pro 110 lokomotiv, které budou vozit cestující v Kazachstánu.

Zařekla jsem se, že dnes ani ťuk z politiky, ale neodolala jsem. Vít Bárta pořád tvrdí – říkat pravdu a nekrát. Prima předsevzetí. Jenže v jeho měsíčníku Plzeň bez cenzury – což je něco jako Bártův osobní reklamní kanál – otiskli anketu s vymyšlenými lidmi. A fotky byly ukradeny z amerických webů. Dobrý, ne? Pan Bárta se samozřejmě omluvil, prý za to může redaktor... Holt pan Bárta nemá kvalitního mediálního poradce...

Olga Katolická

 

 

Poslat nový komentář