Rychlému zásahu pomohl náš pozorný čtenář

Rychlému zásahu pomohl náš pozorný čtenář
ilustrační foto

 

Před pouhými dvěma dny – v neděli – jsme zveřejnili fotografii rozbité dlažby nových chodníků na Husově náměstí. Fotografie našeho čtenáře ale spustila okamžitou mašinerii se snahou zabránit, aby se devastace městského majetku opakovala.

 

Pochvalu si v tomto případě zaslouží městská policie v čele s ředitelem Janem Nagym. I když se v neděli právě vracel z dovolené a o problematické situaci s dopravou kolem Husova náměstí nevěděl, slíbil, že vše ihned prověří. Slovo splnil – v noci z neděle na pondělí v této oblasti bloudily tři desítky kamionů a strážníci je naváděli na správnou objízdnou trasu.

Naši redaktoři včera celé okolí projeli a zjistili, že značek upozorňujících na práce na silnici a objízdnou trasu na Olomouc a Držovice je poměrně dost, jenže jsou málo výrazné. Některé směrovky jsou jen přeškrtnuté a profesionální řidiči, kteří jezdí po paměti nebo na navigaci, mohou značení přehlédnout.

Nám však šlo o to, zda může město (a u koho) uplatňovat případnou náhradu škody. A na to jsme se zeptali přímo primátora města Miroslava Pišťáka. „To je otázka, na kterou v této chvíli neumím odpovědět a pochybuji, že by to někdo z města uměl. Pro mě je však v této chvíli mnohem důležitější skutečnost, že městská policie ve spolupráci s odborem dopravy a Policií ČR dělá vše, aby se už situace neopakovala. Poslední informace mám z dnešního rána – jde o to, aby co nejdříve došlo ke zlepšení a zvýraznění dopravního značení,“ uvedl pro Pvnovinky primátor města Miroslav Pišťák.

(ok)

Poslat nový komentář