Pozor! Některé nájezdy na dálnici uzavřeny, pokládá se tichý asfalt!

Pozor! Některé nájezdy na dálnici uzavřeny, pokládá se tichý asfalt!
ilustrační foto

 

Od dnešního dne se uzavírají další nájezdy na rychlostní komunikaci R46. Uzavírka jízdního pásu směru od Olomouce do Brna má oficiálně trvat do 27. srpna.

 

Podle ředitele Silnic a dálnic Olomouckého kraje Martina Smolky je možné, že skončí dřív, stejně jako nedávné dopravní omezení v protisměrném pásu dálnice. Nepříjemné je, že se uzavřou i sjezdy a nájezdy na Brno u Mechaniky na Dolní a u Tesco na pomezí Prostějova a Držovic. Ve směru na Brno mohou řidiči najet na komunikaci z Brněnské ulice, z dálnice se pak dostanou buď v Olšanech nebo v opačném směru v Kelčicích.

„Na estakádě v pásu blíž k městu pak bude nový koberec z tzv. tichého asfaltu, a na to se moc těším, protože ta dálnice by pak skoro vůbec neměla být slyšet,“ řekla pro Pvnovinky náměstkyně primátora Alena Rašková.

„Ano, potvrzuji, že se jedná o pokládku tzv. „tichého asfaltu“ na estakádě v Prostějově. Tuto akci zahajujeme dřív, protože se nám díky příznivým klimatickým podmínkám podařilo v předstihu dokončit opravu povrchu v úseku Prostějov - Olšany,“ sdělil nám Martin Smolka.

Podle našich informací může být rozdíl mezi hlukem, který vytváří auto jedoucí po normálním asfaltu a po silnici se speciálním asfaltem, až 6 decibelů. To je pro názornost rozdíl asi jako mezi cirkulárkou a motorovou pilou. Jízda po speciálním povrchu je tišší díky vláknům, která jsou napuštěna asfaltem. Snížení hlučnosti je pak způsobeno mezerovitostí pokládané směsi.

(ok)

Poslat nový komentář