Viděli jste letos kropící vůz? Já jsem měla smůlu!

Viděli jste letos kropící vůz? Já jsem měla smůlu!
ilustrační foto

Poslyšte, bývalo dobrým zvykem kropit v létě ulice. Prostějov patří k nejprašnějším městům a kropicí vozy jsem tu nepotkala,“ postěžovala si nám naše čtenářka paní Anna.

A tak jsem si uvědomila, že já jsem letos kropicí vůz také neviděla. Že by se opravdu nekropilo?

Z omylu mě vyvedl Jaroslav Chromek z odboru správy a údržby majetku města. „Jakmile stoupne teplota nad 27 stupňů Celsia vyjíždějí kropicí vozy 4x denně. Dvakrát jedou tzv. malý okruh, který tvoří náměstí T. G. Masaryka a ulice Vápenice, Blahoslavova, Palackého, Wolkerova a Újezd. Při dalších dvou jízdách k tomu přidávají ještě všechny výpadovky,“ ubezpečil mě Jaroslav Chromek.

Paní Anna se na tuto informaci moc nadšeně netvářila. „Určitě by stálo za to, aby se občas pokropily i ostatní ulice. Bydlím v Žeranovské a v minulých dnech tudy vedla objízdná trasa, když byl uzavřen jeden pruh na křižovatce na Poděbradově náměstí. Provoz tady byl velký, smrad a prach také,“ dodala nespokojeně.

Co si o tom myslíte vy? Opravdu v těchto tropických dnech stačí pokropit střed města a výpadovky? Nebo byste takové ochlazení přivítali i v jiných částech města?

Olga Katolická

 

Komentáře

no letos jeste nee a to je tutac stoji na place a

Poslat nový komentář