Energetické štítky budou potřebovat desítky budov

Energetické štítky budou  potřebovat desítky budov
ilustrační foto

Statutárnímu městu Prostějov vyplývá v souladu s platnou právní legislativou a evropskými směrnicemi povinnost označit objekty v jeho majetku průkazem energetické náročnosti budov, který stanoví energetické náklady konkrétní nemovitosti.

Doposud se opatření týkalo pouze novostaveb a větších rekonstrukcí budov, od 1. července tohoto roku je označení energetickým štítkem povinné pro objekty vlastněné a užívané orgánem veřejné moci s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 500 m² a od 1. července 2015 s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 250 m². Město vypsalo zadávací řízení na dodavatele zpracování průkazů energetické náročnosti budov a na své poslední schůzi 30. července 2013 rada města rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky.

„V zadávacím řízení bylo předloženo deset nabídek, z nichž dvě byly vyřazeny pro nesplnění podmínek. Rada se ztotožnila s výběrem hodnotící komise, která jako nejvýhodnější určila nabídku IR INSPECTIONS, s.r.o. S průměrnou cenou 4 879 korun na jednu budovu. S tímto dodavatelem bude uzavřena rámcová smlouva," uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Průkaz energetické náročnosti bude v příštích letech podle platné legislativy nutno pořídit pro 120 nemovitostí v majetku města. (red)

Poslat nový komentář