Evropská unie chce zakázat zahrádkaření

Evropská unie chce zakázat zahrádkaření
ilustrační foto

Konec zahrádkářů a malých farmářů v Čechách. Hloupost? Kdepak, další z neuvěřitelných nápadů Evropské unie. Ta totiž chce uzákonit zákaz šíření osiva mezi drobnými zemědělci a zahrádkáři. Podle legislativní normy bude muset být každé semeno vsazené do země registrováno. Češi proti zákonu podepisovali petici.

„Zemědělci i spotřebitelé se tak stanou závislými na velkých osivářských firmách,“ vysvětlují propagátoři petice. Podle zveřejněného návrhu by musely všechny odrůdy splňovat požadavky pro průmyslově šlechtěné uniformní odrůdy. Z českých zahrádek by tak zmizely nejen tradiční staré odrůdy, ale i léčivé byliny.

Podle serveru Protiproud.cz je pravým smyslem evropské regulace omezit potravinovou suverenitu jednotlivých států i svobodnou volbu spotřebitelů potravin. Jde samozřejmě o obrovský byznys.

Velká administrativní zátěž by znemožnila drobným zemědělcům pěstovat zeleninu, obilí a další plodiny z osiva z předchozí sklizně nebo od sousedního zemědělce a činila by z ní bezmála kriminální čin. Totéž by platilo i pro zahrádkáře. Mohlo by se pěstovat pouze z registrovaných semen pocházejících od velkých osivářských firem. „V praxi by to znamenalo, že ani sousedé by si nesměli vyměnit přebytky svých sazenic rajčat, nebo použít na zahrádce jako sadbu své brambory z loňska,“ uvedl Protiproud.cz.

Více než polovinu světového trhu s osivy dnes ovládají pouhé tři koncerny. (ber)

 

Komentáře

Ať mi celá EU vleze na záda, mám za to, že jsem svéprávná a nikdo z Bruselu mi nebude diktovat co a jak si mám na své zahradě pěstovat, nebo zda smím, či nesmím sazeničky co mi zbydou dát sousedům.

Hele, jako zdoj je uvedenej bizarní server Protiproud bývalýho Klausova tajemníka Petra Hájka, známýho magora co se nevyvinul z opice a ultraodpůrce EU. Takže bych v klidu vychladl...

at jdou do prdele,chceme podepsat a podpořit petici LENKA

 

zlatý komunisti

 

to si delaj prdel ne'''' kreténi

 

Kocourkov...neuvěřitelný...

Jsem jednoznačně PRO !!! Snad se po té konečně lidi proberou a pošleme tu EU na smetiště dějin kam ostatně již dávno patří !!!

JBS.

 

Á- americký model zeměmědělství! Bůh s námi!!!

Poslat nový komentář