Veřejné záchodky u Smetanových sadů budou!

Veřejné záchodky u Smetanových sadů budou!
ilustrační foto

V rámci regenerace Smetanových sadů hodlá město obnovit provoz veřejných toalet v této lokalitě. Nové bezbariérové veřejné WC bude postaveno na ploše mezi parkovištěm ve Školní ulici a budovou kina Metro.

Původně byly toalety umístěny v severozápadním koutě parku. Již několik let nefunkční sociální zařízení pod úrovní terénu bylo při provádění rekonstrukčních prací ve Smetanových sadech zbouráno a na jeho místě vznikl zásobník vody o objemu 200 hektolitrů jako součást závlahového systému.

„Nový objekt veřejných WC bude umístěn tak, aby byl dobře dostupný z centra města a současně aby nijak negativně nezasahoval do stávající zástavby. Se Smetanovými sady bude propojen chodníkem," popsal Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Zhotovení nových veřejných toalet včetně projektové dokumentace, komunikací a napojení inženýrských sítí bude stát 2,9 mil. Kč. Smlouvu o dílo uzavře město se společností Stavby Krejčí, která ve výběrovém řízení podle výroku hodnotící komise předložila nejvýhodnější nabídku. Předpokládaný termín dokončení stavby je stanoven na červen 2014. (red)

 

Komentáře

Kosmonosy

Poslat nový komentář