Konec projektu veřejných prací? Čára přes rozpočet

Konec projektu veřejných prací? Čára přes rozpočet
ilustrační foto

Kvůli ukončení projektu veřejně prospěšných prací, jež financoval úřad práce, vyvstala před radními otázka, kdo nahradí lidi, kteří se starali především v zimním období o údržbu zastávek a přechodů. Stát na ně totiž finanční prostředky přestane poskytovat k 31. prosinci letošního roku.

„Zhruba dvacítka lidí se starala o čistotu města a také v zimě prováděla úklid nejfrekvetovanějších komunikací,“ vysvětlil činnost „rychlé roty“ tajemník magistrátu Lubomír Baláš s tím, že šlo o flexibilní pracovníky, kteří na vzniklé situace reagovali daleko rychleji, než vytížená ASA.

V současné době podle jeho slov pracuje odbor správy majetku města na řešení celé situace. „Není vyloučeno, že budeme muset sáhnout do rozpočtu města,“ dodal Baláš.

Podle Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je za ukončením projektu skutečnost, že dosud nebyl schválen státní rozpočet České republiky a není tedy jasné, kolik bude mít ministerstvo k dispozici finančních prostředků.

„Samozřejmě pokud se situace změní, budeme o podporu úřad práce znovu žádat. Musím ale podotknout, že pouze v případě, že se podmínky jejího udělení nějak dramaticky nezmění,“ vysvětlil tajemník. (ber)

Komentáře

Tak pokud to nebude mít v zimě kdo uklízet, pámbu s náma. To se půlka města vyzabíjí na marastu na přechodech a druhá se pozabíjí na zastávkách MHD...

Poslat nový komentář