Zapojte se do projektu Výmoly.cz

Zapojte se do projektu Výmoly.cz
ilustrační foto

Projekt Výmoly umožňuje celoročně, jednoduše a rychle přidávat a kontrolovat výtluky na silnicích. Hlavním cílem projektu je informovat odpovědné správce silnic o aktuálním stavu výtluků a postupně vytvářet analýzy aktuálního stavu silničních úseků a aktivity jednotlivých správců silnic. Nedílnou součástí projektu je také rozproudit potřebnou veřejnou diskuzi o nevyhovujícím stavu silnic.

Projekt upozorňuje na havarijní stav vozovek a snaží se pomáhat k nápravě. „Nechceme se smiřovat s tím, aby byla kvůli současnému kritickému stavu silnic naše auta ničena a vznikaly další a další finanční škody, ať už kvůli nezájmu odpovědných úřadů, organizací nebo jednotlivců,“ vysvětluje autor projektu Petr Čaník.

“Pozornost se na silničáře soustředí zpravidla hned po zimě, kdy se objevují ty nejviditelnější díry. Je to pochopitelné, ale není to vůči silničářům vždy objektivní. Sami jsme se tomuto přístupu chtěli vyhnout. Proto upozorňujeme na aktuální výtluky až po určitém čase hájení. Nyní je pro nás nejdůležitější monitorovat, jak adekvátně a rychle reagují silničáři na vzniklé výtluky, jak využívají jaro, léto i podzim na opravy našich silnic. Na silničáře aplikujeme příslovečné „Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě,” vysvětluje Čaník.

V současné chvíli jsou v databázi mimo jiné zařazeny silnice ve Stražisku, Ptení, Čelechovicích a Výšovicích. „Zasloužila by si to i silnice mezi Prostějovem a obcí Olšany. Před křižovatkou se silnicí Smržice – Vrbátky je to od Olšan opravdu děs, náklaďáky vyjely na pravé straně kolej vedle vozovky už tak hlubokou, že je to na urvání kola. Jak pojedu v nějakou slušnou dobu, aby bylo ještě světlo, vyfotím to a určitě přidám,“ sdělil PvNovinkám Petr Sháněl. “

Pokud znáte silnici, která si opravu zaslouží, není nic jednoduššího, než přispět fotkou či videem do databáze. Hodně komunikací v našem regionu bylo díky tomu již opraveno. (ber)

 

Komentáře

Zníměná silnice z Olšan do PV je soukromá, to vysvětluje nejspíš její stav. Důkaz je tabule, která byla na začátku silnice. Jestli je tam dnes, to nevím. Do nebe volající je taky téměr absolutně neviditelná STOP ze směru od Olšan

Poslat nový komentář