Mobilní průvodce městem funguje skvěle

Mobilní průvodce městem funguje skvěle
ilustrační foto

Aplikace byla spuštěna v prosinci roku 2012 a dosud si ji stáhlo přes devět stovek zájemců. Díky mobilní aplikaci stažené do svého vlastního telefonu získá návštěvník Prostějova legendu městských památek a zajímavostí. Mobilní průvodce umožní návštěvníkům nejen dopředu se na výlet do Prostějova připravit, ale díky nové technologii si přiblížit jednotlivé pamětihodnosti.

Aplikace „komunikuje“ v českém, anglickém a německém jazyce. Je možné ji následně rozšířit o další jazykovou mutaci. Je vytvořena pro široký okruh mobilních telefonů, a to jak pro běžné telefony (Nokia, Sony Ericsson, Motorola) s podporou mobilní javy (J2ME), tak pro telefony se systémem Symbian a Bad, ale i telefony a tablety se systémem Android, telefony IPhone a tablety iPad. Aplikace umožňuje vyhledání nebo znázornění dané lokality a popisovaného subjektu na mapě mobilního průvodce. Pokud je daný telefon vybaven připojením na internet, pak se jednoduchým „proklikem“ dostanete na webové stránky daných subjektů (město Prostějov, hotely, muzea, atd.) Informace jsou doplněny fotografiemi.

Mobilního průvodce je možno stáhnout prostřednictvím stránek města Prostějova pod následujícím odkazem: http://m.lwi.cz/prostejov. (red)

 

Poslat nový komentář