Dnes vypukl Winter Survival 2014

Dnes vypukl Winter Survival 2014
ilustrační foto

V pondělí 27. ledna v Jeseníkách odstartoval jubilejní 20. ročník Mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2014. Po čtyři dny se zde budou rvát tříčlenná družstva o metu nejvyšší v nejnáročnější zimní sportovní soutěži, kterou česká armáda pořádá. Budou mezi nimi i Prostějované.

Čtyřdenní vytrvalostní závod Winter Survival 2014 zahrnuje přesuny členitým terénem podle mapy s veškerou výbavou k plnění úkolů a přežití, vojenské lezení na skalách, překonávání vodních toků a umělých překážek, skok ze skály do natažené sítě, biatlonový závod, skicross, střelbu z armádních zbraní, poskytnutí první pomoci zraněným vojákům, nouzové přespání ve volné přírodě apod. Tříčlenné družstvo vyslal i letos 102. průzkumný prapor generála Palečka z Prostějova.

Dvacátého ročníku závodu se účastní třináct družstev Armády ČR z pozemních sil, vzdušných sil, agentury logistiky, vojenské policie a vojenských škol. Ze zahraničí se na otevřené mistrovství přihlásili vojáci z Belgie, Německa, Polska a Rakouska. (red)

Poslat nový komentář