Znáte akci Poznej svého farmáře? Otevřou se i farmy v našem regionu!

Znáte akci Poznej svého farmáře? Otevřou se i farmy v našem regionu!
ilustrační foto

V roce 2017 probíhá již čtvrtý ročník akce Poznej svého farmáře a návštěvníkům se otevře devatenáct farem po celé republice. Mezi nimi i ty v našem regionu!

Série poznávacích akcí pro veřejnost, které mají za cíl propojit menší a střední farmáře s jejich potenciálními spotřebiteli. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávky výrobků přímo od farmářů-prvovýrobců, nákup kvalitních potravin z regionu a také možnost podívat se, jakým způsobem farmáři vlastně hospodaří a vyrábí své produkty. 

Nedílnou součástí každé akce je i tematický doprovodný program pro celé rodiny, např. hudební a divadelní vystoupení, představení regionálních potravin či lokálních farmářů nebo foodtruck se sladkovodními rybami. Pro děti je připraveno malování na obličej, projížďky na ponících nebo skákací kombajn.

3. června se můžete zajet podívat na Kozí farmu Nikáda v  Koválovicích u Tištína. Rodinná farma Nikáda se může pyšnit chovem kozy bílé krátkosrsté a kozy hnědé krátkosrsté. Mléko od těchto koz poté samostatně zpracovává a vy si můžete pochutnat na vynikajících sýrech, tvarohu či kefírech.

V září, konkrétně 23., bude k dispozici Doubravský dvůr v Novém Dvoře u Červenky. Pokud se zajímáte o chov krav a s ním spjatou produkci mléka, rozhodně vyrazte do Doubravského dvora. Zde totiž můžete výrazně rozšířit své obzory v této oblasti. 

7. října pak bude návštěvníky očekávat Zlatá Farma Štětovice. Máte-li rádi lahodné kravské mléko, které si navíc můžete dopřávat díky firemnímu mlékomatu, zavítejte na Hanou. (red)

Poslat nový komentář