Recept na dlouhověkost nemám, říká vitální 104letá seniorka

Recept na dlouhověkost nemám, říká vitální 104letá seniorka
ilustrační foto

Zažila obě světové války, nástup i pád komunistického režimu a další zlomové okamžiky historie. Rok narození v rodném listu Květoslavy Grmelové z Drahan vzbuzuje obdiv. Na svět totiž přišla už 4. října 1913. K významnému životnímu jubileu jí první říjnový čtvrtek blahopřál i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Žádný recept na dlouhověkost nemám. Celý život jsem si ale vařila čaje z bylinek, tak možná tím by to mohlo být. Taky jsem se nikdy nebála práce a důležité je i pozitivní myšlení,“ prozradila Květoslava Grmelová.

Stále vitální seniorka přijala početné gratulanty s upřímnou radostí a v dobré náladě.

Květoslava Grmelová se narodila do rodiny krejčího a porodní báby. Měla čtyři sourozence. Po škole zůstala doma a šila společně s otcem. Když pak byla v Drahanech otevřena pobočka OP Prostějov, pracovala tam. Od mládí se věnovala ochotnickému divadlu a zpívala v kostele. Navíc ráda sportovala, chodila do Sokola i lyžovala.

„Paní Grmelová je u nás teprve od začátku srpna. Pro svou laskavost a pozitivní přístup je mezi ostatními velmi oblíbená. Stále se zajímá o dění doma i ve světě a v našem zařízení se zapojuje do všech aktivit,“ sdělila ředitelka Domova pro seniory v Soběsukách Yvona Andělová. (Zdroj kr-olomoucky.cz)

 

Poslat nový komentář