Autobusová doprava v Prostějově je dotovaná

Autobusová doprava v Prostějově je dotovaná
ilustrační foto

Prostějovští radní chtějí i nadále pokračovat ve stávajícím systému financování dopravní obslužnosti Olomouckého kraje, a proto doporučují zastupitelům schválit dodatek ke Smlouvě o poskytnutí příspěvku na zajištění dopravní obslužnosti Olomouckého kraje, kterým se stanovuje příspěvek města Prostějova Olomouckému kraji pro roky 2018 a 2019 ve výši 3 078 250 korun ročně.

„Tento příspěvek činil v letech 2015 až 2017 každoročně 3 096 380 korun. Jeho výše činí na jednoho obyvatele výši 70 korun. Tento způsob spolufinancování se týká všech obcí Olomouckého kraje,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana. Jak doplnil vzhledem ke skutečnosti, že výše uvedená smlouva upravovala platby jenom pro roky 2015 – 2017, je třeba uzavřít dodatek smlouvy, kterým budou upraveny platby v letech 2018 a 2019. Výše doplatku je ponechána ve stejné výši. (red)

Komentáře

Já a jistě i plno dalších občanů nic dotovat nechceme.Ať se to laskavě živí samo z tržeb.A když je nemají,tak ať táhnou k lopatě.A pana tlučhubu Hanáka už vůbec ne a jeho kvádra za statisice a hodinky za meloun taky ne.

Poslat nový komentář