Srdéčko vysílá do velké Juniverse Of Gracie. Popelka fandí Nikasovi

Srdéčko vysílá do velké Juniverse Of Gracie. Popelka fandí Nikasovi
ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, na start Velké pardubické se v neděli postaví dvanáctiletý valach Juniverse Of Gracie, kterého na Srdéčku trénuje Stanislav Popelka z Hvozdu. Hnědákovi budou držet pěsti četní příznivci malé stáje, sám trenér ale fandí i svému bývalému svěřenci Nikasovi.

„V posledních týdnech se zdá, že forma koní z našeho střediska jde nahoru, takže se na víkend do Pardubic skutečně těšíme,“ uvedl Stanislav Popelka s tím, že na dostihy veze dost koní. „Já prakticky u každého z nich věřím, že ve svém dostihu má co dělat. Bude to pro ně vrchol sezony, a my jsme udělali maximum, abychom je na ten vrchol správně nachystali," netajil se trenér ambicemi.

Pokud jde o Universe of Gracie, ten po příchodu do Popelkovy přípravy absolvoval tři starty, v kterých se kvalifikoval do Velké. „V září jsme se s ním snažili jít takovou taktikou, jaká by mu měla v dostihu vyhovovat, a jemu se ten start povedl a navíc potvrdil, že forma jde pro rozhodující část sezony nahoru,“ vysvětlil Popelka. Do sedla se vyhoupne žokej Jiří Kousek, která koně zná, trénoval ho a taky s ním v Pardubicích jezdil, což určitě může znamenat výhodu.

Nelze zapomenout ani na již zmíněného Nikase, který pod Popelkovým vedením běhal několik let a o vítěztví ve Velké ho připravila nezaviněná dopingová aféra. „Osobně věřím ve zlepšení Nikase, ten šel vždycky na podzim s formou nahoru, letos to může být podobné, a já bych mu úspěch přál. Vždyť je to kůň, kterého kdyby se nedržela smůla, mohl už v minulosti vyhrát dvě nebo tři Velké," dodal Stanislav Popelka.

Tak uvidíme, Velká, na jejíž start se postaví dvacet koní, startuje v neděli v 16,30 hodin. (ber)

Foto: gallop-reporter.cz

Poslat nový komentář