Křižovatky v Olomoucké sledujeme a vyhodnocujeme průběžně, říká Miroslav Nakládal

Křižovatky v Olomoucké sledujeme a vyhodnocujeme průběžně, říká Miroslav Nakládal
ilustrační foto

Na redakci PvNovinek se obrátilo několik čtenářů s dotazem, zda se nějak řeší křižovatka v Olomoucké ulici v Prostějově v souvislosti s železničním přejezdem. Světelné signalizační zařízení údajně začíná fungovat ve chvíli, kdy vlak vjede na místní nádraží. Provoz v Olomoucké tak zablokuje na mnohem delší dobu, než je potřebné. Stejný problém je v délce intervalů spínání semaforů v křižovatce ulic Olomoucká a Valenty. O vyjádření redakce požádala vedoucího Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslava Nakládala.

„Křižovatky v Olomoucké ulici se sledují a vyhodnocují průběžně. Olomoucká ulice je dopravně nejzatíženější ulicí v Prostějově. Nejvíce se to projevuje v odpoledních hodinách, kdy se zde sjíždějí vozidla vracející se z Olomouce a vozidla zákazníků navštěvujících obchodní zónu. Spínací plány semaforů se tedy upravují tak, aby byla v maximální míře preferována v tuto dobu doprava do města, samozřejmě na úkor dopravy z ulice E. Valenty a hledá se přijatelná míra kompromisu pro oba směry," uvedl Miroslav Nakládal.

 

Průjezdnost Olomoucké ulice ale velmi ovlivňuje železniční přejezd. V době od 15,00 do 17,00 tudy projíždí sedm vlaků a doprava je zastavena na přibližně 5 minut u jednoho vlaku. „Jednáme proto se zástupci SŽDC o možnostech zkrácení této doby," konstatoval Nakládal s tím, že jak již uvedl, je Olomoucká ulice dopravně nejzatíženější ulicí v Prostějově, proto je její průjezdnosti věnována trvalá pozornost. „Existují ale technické limity, které nejdou překročit," dodal. (ber)

Foto: ber

Komentáře

Řešení existuje.Postavit tam gumáka Nakládala a každý by kopnutím případně lísknutím spustil gumákovu akci a dotyčný semafor by přepnul.

Poslat nový komentář